У Музеї науки тривають останні підготовчі роботи. Його створення є результатом співпраці Малої академії наук України, обласної ради, ОВА та міської ради за кошти меценатів, пише Медіа агентство АСС. Відкриття заплановане на 7 грудня.
«Ми самі очікуємо на відкриття, адже там буде багато цікавого. Експонати везуть навіть з-за кордону. Всі ми розуміємо, що найкращі інвестиції – це інвестиції у дітей та їхню освіту. Це робота, яка даватиме гарний результат і створюватиме нові перспективи для розвитку молоді. Інтерактивний музей відкриють у приміщенні ТРЦ «Боянівка», що на вулиці Хотинській. Це стане важливою подією для нашого міста, адже досі подібні музеї були лише у Києві та Львові», - розповів голова обласної ради Олексій Бойко.
Отримуйте новини в Telegram
У Музеї науки в Чернівцях буде представлено близько сотні експозицій. Частину привезли з міста Києва, ще 30 передали колеги із Одеси. Також в Україну приїхала виставка оптики з німецького міста Мангайм, яку передали як гуманітарну допомогу.
«За всіма цікавими процесами стоїть базова освіта та знання академічних наук. І вони дуже цікаві. Головне правильно показати це дітям, зацікавити. Закони науки, взаємозв’язки, причини і наслідки - музей дасть багато відповідей на ці запитання. За такий музей бореться багато міст. Фізика, хімія, біологія, енергетика, анатомія – таке пізнання стане і корисним і повчальним. Не лише гаджетами має жити дитина, хоча і для удосконалення гаджетів теж слід мати базові знання. Це унікальна можливість всім нам побачити світ по-іншому», - каже начальник ОВА Руслан Запаранюк.
Далі планують відкрити схожі заклади в Ужгороді та Івано-Франківську. Щопівроку експозиціями будуть обмінюватись між містами, аби глядачам не набридало. Над вартістю квитка поки ще міркують, втім точно будуть пільгові категорії.
«Зазвичай у музеях як? Правило - не чіпати. А тренд у світі зараз – це музеї інтерактивні. Діти та експонати – одне ціле. У нас не можна не чіпати руками: таке правило. Все навпаки. Дитина з експонатами має гратись, ламати, стрибати, бо є і розважальна складова і навчальна. Будуть працювати команди із 4 осіб – екскурсоводи, тренери. Традиційний урок уже у минулому. Науку слід подавати нестандартно», - сказав президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.
У майбутньому у Чернівцях планують будівництво окремого приміщення саме для такого музею.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами