У Чернівцях школярам розповідають та показують, як користуватись штучним інтелектом, який швидко входить у побутове життя, пише Медіа агентство АСС. Щоб не нашкодити собі, а навпаки – розвиватись – діти уперше спробували творити зображення за допомогою кіберрозуму.
Вони прописують текст, який штучний інтелект перетворює на відповідні зображення.
«Зараз кожен охочий може просто по текстовому запиту намалювати якусь картинку, потім скласти багато таких картинок у якусь історію, щоб можна було у цьому напрямку розвиватись», - каже Юрій Мартинюк, інфоволонтер.
Так з уяви дітей з’явились унікальні персонажі – собачки і їжачки. А дев’ятирічна Соломія додала національних барв.
«Я планувала зробити як патріотичного їжачка, тому вирішила додати такий фон. Це було дуже цікаво, захоплююче. Це я вперше робила таку роботу», - каже Соломія Марущак, школярка.
Їжачок вже прикрасив її планшет. Від мультяшних картинок діти вчились створювати і складніші зображення – краєвиди міста та країни.
«Це та річ, яка вже за пів року повністю увійде у наше суспільство і буде на тому ж рівні знаходитись, як і мобільний телефон. Завжди поруч, завжди біля нас. Він буде особистим інструктором», - розповідає Сергій Янушевський, викладач Чернівецького національного університету.
Отримуйте новини в Telegram
При цьому важливо, аби робота у гаджетах не замінювала дитячого спілкування та ігор. І принагідно викладачі розповідають про принципи інформаційної грамотності та безпеки.
«Ми розповідаємо також дітям, щоб не зробити щось погане, щоб не змалювати картинку фейкову або іншу, намагаємось пояснювати дітям саме з такого віку. А також як розрізнити фейк і правду», - пояснює Андрій Гев’юк, представник фонду «Символи».
Саме як зброю штучний інтелект активно використовують ті, що звикли діяти, як терористи. Росіяни продукують фейки у різний спосіб – від викривлених новин до зображень та відеоряду. І це поширюють далеко за межі своєї країни.
«Вже використовує ворог і фільми за допомогою штучного інтелекту. Тобто, замінюються обличчя і робляться в іншому контексті. І нам також треба створювати постери, нам треба створювати контент, створювати фільми, щоб українського контенту було більше, ніж у нашого ворога». – додає Юрій Мартинюк, інфоволонтер.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами