Сьогодні, 7 грудня, як і анонсували, у Чернівцях урочисто відкрили Музей науки, пише Медіа агентство АСС. Тут представлено близько сотні експонатів. Частину привезли з Києва, ще 30 передали колеги з Одеси. Також в Україну приїхала виставка оптики з німецького міста Мангайм, яку передали як гуманітарну допомогу.
Отримуйте новини в Telegram
«Щиро вітаю всіх нас, адже це непересічна і визначна подія. Нарешті це сталося – відкриття Музею. Це перший у Чернівцях і другий в Україні таки заклад. Найкращий вклад – це діти, а коли інвестиція ще й з наукою – то поєднання універсальне. Завдяки підтримці Малої академії наук, нашій ініціативі на місцях, а також всім, хто працював самовіддано та понаднормово, маємо сьогодні таке дійство» - розповів Олексій Бойко, голова Чернівецької облради.
Це не типовий музей – тут простір активності, руху, дослідження. Тут з кожним експонатом треба взаємодіяти, експериментувати. Цінність простору не в експонатах – вони відтворювані, а в інтересі, який виникатиме у людини, коли вона відвіває заклад.
«Вітаю всіх, хто зараз тут і хто ще сюди завітає. Наука цікава, її можна чіпати і відкривати для себе нові таємниці світобудови. Велика кількість людей вклали душу і серце у створення цього музею. Ще два роки тому ми відкрили перший такий музей у Києві за участі Президента Володимира Зеленського. Ми маємо програму про створення таких закладів по всій державі – але ковід та війна все загальмували. Та ми не склали руки, а продовжили працювати – і ось результат», - зазначив Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.
На відкритті грамотами нагородили юних науковців та їхніх наставників з різних шкіл Буковини.
Щопівроку експозиціями будуть обмінюватись між містами, аби глядачам не набридало. Наразі вхід для відвідувачів буде безкоштовним. Працюватиме музей у всі дні, окрім понеділка та вівторка, за адресою: вулиця Хотинська, 43.
Як виглядає Музей науки у Чернівцях: дивитися відео тут.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами