Як розповів у коментарі МА АСС Ігор Ніколенко, очільник Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради, у рамках його відрядження до Фінляндії відбулися кілька робочих зустрічей.
«Першою була зустріч у Федерації фінських промисловців, загалом Федерація об’єднує 15 300 компаній, 96% з яких – малі та середні підприємства. Також була зустріч з представниками фінської Державної фінансової компанії «Finnvera», яка відповідає в тому числі за фінансові інструменти підтримки для нашої країни.
Згодом відбулась зустріч в офісі компанії «Wärtsilä», це фінський виробник суднового енергетичного обладнання. Представники компанії презентували модель розвитку української енергетичної системи. Також ділились досвідом з будівництва електростанцій в Німеччині.
Отримуйте новини в Telegram
Мав нагоду й ознайомитися з виробництвом компанії «Valment», яка виробляє обладнання для ТЕЦ. Одним з головних напрямків компанії є виготовлення твердопаливних котлів, які спалюють тверде відновлювальне паливо з відходів RDF.
Valment поділилась досвідом реалізованих об’єктів з використанням їхнього обладнання в повному циклі з виробництва твердих побутових відходів (RDF/SFR), з подальшим їх спалюванням та виробленням електричної та теплової енергії. Представники компанії акцентували на тому, що використання таких ТЕЦ дозволить зменшити викиди шкідливих речовин та парникових газів на полігонах та сміттєзвалищах. Також відвідали муніципальну компанію Tempereen Energia, яка використовує обладнання Valment та виробляє електричну і теплову енергію для міста», - розповів Ігор Ніколенко.
Станом на сьогодні вже заповнені опитувальники компанії Valment та надіслані для опрацювання інженерами та підбирання оптимального обладнання, також розробляється ТЕО, зазначив Ігор Ніколенко.
Додамо, як стало відомо, 25 квітня комунальне підприємство «Чернівцітеплокомуненерго» підписало Договір про фінансову підтримку та консультаційні послуги з Swedfund International та SWECO International. Йдеться про підготовку техніко-економічного обґрунтування інфраструктурного проєкту - будівництва нової теплоелектроцентралі (ТЕЦ) у Чернівцях.
Грант на розробку техніко-економічного обґрунтування вартуватиме 5 670 899 шведських крон, приблизно 24 млн грн, що дозволить якісно підготувати всі передумови для старту реалізації проєкту.
Нова ТЕЦ працюватиме не на газі, а на RDF-паливі.
«RDF - Refuse Derived Fuel та SRF - Solid Recovered Fuel – це тверде паливо, що виготовлене з виділеної, висококалорійної горючої фракції безпечних твердих побутових, муніципальних, комерційних, будівельних або промислових відходів, і відповідає вимогам технічних регламентів і національним стандартам. Морфологічний склад RDF, SRF включає полімери, синтетичні пластмаси, гуми, папір, деревину, текстиль, шкіри, в тому числі синтетичні тощо», - пояснює Ігор Ніколенко.
Серед переваг проєкту - зменшення обсягів сміття, що потрапляє на полігони;
- зниження викидів CO₂ у порівнянні з викопним паливом; незалежність від імпортного газу;
- раціональне використання ресурсів у межах циркулярної економіки;
- стабільне та ефективне тепло для мешканців Чернівців.
ТЕЦ відповідатиме екологічним стандартам ЄС та стане частиною реалізації Стратегії енергетичної децентралізації України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами