Над проєктом індустріального парку у Чернівцях працюють впродовж останніх шести місяців. Фахівці напрацьовують концепцію майбутнього економічного проєкту. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповів Сергій Бостан, керівник департаменту соціально-економічного розвитку Чернівецької міської ради.
Отримуйте новини в Telegram
«Це надзвичайно важлива і потрібна ініціатива, над якою ми працюємо останні пів року. Це робиться для того, аби в додаткових умовах мати змогу залучати додаткові інвестиції, створювати нові робочі місця. Маються на увазі додаткові пільгові умови», - зазначив Сергій Бостан.
Підприємці, які виявлять бажання працювати в індустріальному парку, отримають низку переваг та вигідні пільгові умови, каже керівник департаменту соціально-економічного розвитку Чернівецької міської ради:
«Йдеться про те, що підприємства, які працюватимуть в межах індустріальних парків, справді будуть користуватись великими пільгами на розмитненні продукції, виробництві продукції, яка вироблятиметься безпосередньо в межах індустріального парку. Це і податкове зменшення навантаження і додаткові можливості, які будуть стимулювати виробництво саме в межах індустріальних парків».
Ініціатива була розпочата одразу, як з’явилась така можливість, кажуть у міській раді. Проте, як зауважив Сергій Бостан, тривалий час пішов на те, щоб підготувати концепцію індустріального парку та пропрацювати земельну ділянку, яка під це виділена. Наразі роботи щодо впровадження ідеї підходять до завершення. Наступний етап - рішення депутатського корпусу.
«Таким чином наразі ми знаходимось на фінішній прямій. Тому концепція більш-менш готова, потрібне буде додаткове обговорення з громадськістю та з експертами, можливо вони вкажуть на нові пріоритетні напрямки або подадуть інші актуальні ідеї. Основну роботу ми проробили. Після обговорень ми будемо презентувати концепцію депутатському корпусу. Безпосередньо сесійна зала буде визначати: підтримувати чи не підтримувати цю ініціативу», - розповів Сергій Бостан.
Наші новини є у Facebook
«Наразі обставини в країні максимально не прогнозовані, якщо так можна сказати. Можливо це не найкращий час для таких потужних проєктів. Але ми бачимо, що це актуально, є великий запит від релокованих підприємств, ми будемо це також визначати як один із пріоритетів. Досить багато підприємств, серед них виробничих, приїхало до нашого регіону, зокрема до Чернівців.
Якщо керуватись досвідом інших міст України, то по часу, якщо це підтримає наш депутатський корпус, потрібно буде рік-півтора, щоб запустити підготовчі основні роботи, обрати керівну компанію, яка буде займатись управлінням цього соціального парку, залученням потенційних інвесторів і будівництвом перших основних споруд – по часу це займе півтора-два роки точно. Після цього вже можна буде говорити про саму роботу індустріального парку», - розповів Сергій Бостан про часову перспективу впровадження концепції у Чернівцях.
Експерти закладають у концепцію пріоритети, які є важливими для Чернівців, зазначив керівник департаменту соціально-економічного розвитку Чернівецької міської ради. Це транспортне сполучення, створення потужного логістичного центру з можливістю створення логістичного хабу, авіасполучення, яке буде сприяти кросдокінгу, перевантаження, складування. Окрім цього, у міській раді не виключають можливості з виробництва, науково-технічного розвитку та переробки.
Читайте також всі новини Чернівців.
Нагадаємо, раніше уряд створив два індустріальних парки у Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами