Раніше у Чернівцях міська рада уклала договір на поточний ремонт дорожнього покриття на вулиці Гагаріна із приватним підприємцем, пише Медіа агентство АСС. Сума угоди склала 18,2 мільйона гривень. Більша частина коштів піде на закупівлю будівельних матеріалів - це 15,5 мільйонів гривень.
Проте нещодавно львівське видання «наші Гроші» опублікувало статтю про те, що ніби-то «міську вулицю у Чернівцях відремонтують будматеріалами за завищеними цінами».
Отримуйте новини в Telegram
У матеріалі йдеться про те, що підприємець використовує щебінь з природного каменю, найбільше із фракцією 40-70 мм і вартістю 2080 грн за кубічний метр та брукований гранітний камінь вартістю 3600 грн за метр квадратний.
«Моніторинг цін в спеціалізованих інтернет-магазинах та Prozorro виявив, що ціни на щебінь, які підприємець Андрій Кривак зазначив у кошторисі, є суттєво вищими за ринкові. Наприклад, у серпні комунальники у Львівській області придбали щебінь фракції 40-70 за 1295 грн за метр кубічний, коли для ремонту дороги у Чернівцях ФОП Кривак заклав 2080 грн за куб щебеню», - пишуть у статті.
Далі вказують і про бруківку – її вартість нібито складає 1500 грн за метр квадратний, натомість в документах Кривака такий камінь коштує 3600 грн за квадратний метр.
«Для розуміння масштабу переплати – майже половина вартості підряду (8,66 млн грн) припадає саме на закупівлю бруківки. І її ціна у понад два рази дорожча від ринкової», - підсумовують львівські журналісти.
Отримуйте новини в Telegram
У Департаменті інфраструктури та благоустрою Чернівців пояснюють, що всі розрахунки та закупівлі здійснено за нормами та на законних підставах.
«Порівнюють не порівнюване. Слід враховувати такі фактори як ПДВ, доставлення, зберігання. Ми не висипаємо весь щебінь на дорогу відразу. Нам слід його привезти, розвантажити, зберігати, потім завантажити, а це люди, пальне, і так повторити не один раз. Ці витрати також включаються у вартість робіт. Ми навіть проводимо будівельну експертизу на поточний ремонт, хоча він повинен бути лише на капітальні ремонти. Гарантію вимагаємо від підрядника на 3 роки», - розповів директор департаменту Григорій Прохоренко.
Під час поточного ремонту вулиці Гагаріна замінять дорожнє покриття без заміни комунікацій. Під час демонтажу старої бруківки 30% каменю псується, а решта передається на відповідальне зберігання на МіськШЕП.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами