Фахівці «Міськсвітла» у Чернівцях розробили концепцію освітлення ратуші та квіткового годинника, пише Медіа агентство АСС. Допоможе у цьому світлотехнік із Харкова, котрий переїхав у Чернівці з сім’єю, рятуючись від війни.
Наші новини є у Facebook
«У мене є досвід у зовнішньому освітленні. І я радий, що нас тут прийняли і дозволили попрацювати на благо громади. На ратуші все старе і погано виконує свою функцію: ліхтарі, проводи, кріплення. Ми придумали, аби це були патріотичні кольори, функціонуватиме три групи освітлення: художня, щоденна, з підсвіткою тротуарів, прапора», – каже Ігор Сівковський, світлотехнік.
Заміну підсвітки проведуть у рамках поточного ремонту, адже капітальні видатки наразі заморожені. Додадуть нові матеріали та енергозберігаючі ліхтарі.
«Окрім ратуші ми пропрацювали освітлення на квітковому годиннику. Він має бути яскравий та помітний. Тут теж будемо дотримуватись патріотичної символіки. І найголовніше, аби всі ці конструкції були міцними проти вандалів. У рік на утримання годинника витрачає бюджет 100 тисяч гривень. Ми постараємось вкластись у цю суму із нашою підсвіткою, аби не брати додаткових ресурсів. Все власними силами, у своїх майстернях», - розповів Андірй Шалєєв, керівник МКП «Міськсвітло».
У планах підприємства провести інвентаризація опор – а це 24 тисячі світлових точок. Це передбачає опис об’єкта, мереж та підвісів на опорах. Далі створять базу даних, яка вміщуватиме всю детальну інформацію, починаючи від координат опори до опису її стану, даних про підвіси на ній та приналежності її до мережі.
Про терміни виконання запланованих робіт і видатки на них - поки невідомо. Єдине - спеціалісти підприємства намагатимуться робити все максимально швидко та в умовах обмежених фінансових ресурсів.
Також у «Міськсвітлі» реставрують вуличні шафи включення та розфарбовують у національні та патріотичні символи. У місті більш ніж 200 таких шаф, їхній зовнішній вигляд часто дуже незадовільний. Художнім оформленням займається мисткиня Христина Тарновецька.
«Мені подобається вкладати душу у це місто. Зараз важливо, аби посил був прямий і простий. Мистецтво має бути зрозумілим для найменших. Якраз діти і повинні зчитувати наші меседжі. Я надихалась малюнками Марії Приймаченко. Це такі прості форми і глибокий зміст. Синьо-жовті кольори, голуби, калина, Україна – це ті мотиви, котрі надихають, змушують замислитись. На шафі завжди є афоризм того діяча, на честь кого названо вулицю. Тому малюнок спонукає до діалогу дитини та дорослого», - каже Христина Тарновецька, художниця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами