На своїй сторінці у Фейсбук віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про свій день, проведений у Чернівцях:
"Відпрацювали день в Чернівцях. Побувавши в цьому місті, ще раз переконалась, що теза про те, що євроінтеграція для України - це просто повернення в свою домівку, до родини європейських народів, є абсолютно правдою.
Місто, де бруківка покладена 130 років тому австрійськими майстрами і до цього часу не потребує ремонту. Де будівля університету імені Федьковича самим своїм духом та архітектурою надихає займатися академічною наукою та зростати глибокою свідомою особистістю. Де люди, прекрасні в своїй щирості, не бояться ставити незручні питання: ні студенти, ні військові, ні радіослухачі. Багатонаціональне місто, в якому представники всіх народів мирно співіснують, ставлячись з повагою до прав один одного.
Найменша область України, три чверті експорту з якої іде до ЄС, і яка посідає друге місце в Україні за обсягами вирощеної плодово-ягідної продукції. Де змогли так об’єднатися в кооперативи, що заробляють гарні гроші, здаючи зібрані гриби та ягоди на переробку і експортуючи готову продукцію за кордон.
Область - одна з лідерів в Україні за темпами створення ОТГ та встановленню сонячних батарей і інших джерел відновлювальної енергетики. Регіон, де місцеві журналісти щиро цікавляться темою гендерної рівності (!) і де є такі справжні жіночі організації, які не на словах, а на ділі реалізують серйозні гендерні проекти.
Читайте ще: Чернівці – дуже європейське місто, - І. Климпуш-Цинцадзе
Рівність, повага, толерантність, громадянська свідомість, відповідальне споживання, здатність до самоорганізації, відсутність «пилу в очі». Хіба це все не європейські цінності в своєму первісному вигляді?
А скільки тут працює проектів Євросоюзу, скільки є грантів і програм, якими вже користуються місцеві жителі. Не сидять, склавши руки і дорікаючи на все навколо, а беручи в свої руки відповідальність за себе і те, що відбувається навколо.
Звичайно, є багато проблем, які треба вирішувати, включно із залученням центральної влади. Таких, як митні чи транспортні питання. Ці ж самі сфери є найбільш проблемними в загальноукраїнському масштабі в контексті виконання Угоди про асоціацію. Знаємо про ці проблеми, працюємо над ними, а завдяки таким візитам з’являються нові ідеї щодо їхнього вирішення. Спільно із зацікавленою та активною місцевою владою і громадами можна здолати будь-які труднощі, переконана.
Якщо ми нарешті зробимо рейтинг євроінтегрованості областей України, то Буковина точно посяде там одне з чільних місць".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами