Антоніна Олейникова cтворює мило вдома. Каже, завдяки миловарінню максимально зменшила вміст хімії в домі. Для приготування свого мила жінка використовує тільки натуральні компоненти – настої трав, мед, ефірні олії і шкірочки фруктів.
Антоніна Олейникова з Кіцманя зайнялася миловарінням після народження донечки. Каже, таким чином прагнула уберегти дитину від хімії, яку нині додають скрізь – навіть у дитячі товари.
– Багато дізналася про виготовлення мила в домашніх умовах в Інтернеті, – розповідає Антоніна. – Компоненти використовую найпростіші: звичайне дитяче мило, оливкову або соняшникову олію, один або кілька видів ефірних олій, натуральні барвники.
Антоніна виготовляє мило з різними ароматами і різних форм. У її колекції є мило у вигляді соняшника, ромашки, грейпфрута, пташки. Формами слугують звичайні дитячі пасочки або баночки з-під йогуртів. Мило власного виробництво завжди випробовує на собі та своїй родині.
Читайте ще: Буковинська майстриня створює виткані білим рушники
Процес миловаріння майстриня порівнює з казковою містерією. Для виготовлення використовує настоянки трав, мед, ефірні олії, глину. Для скрабів в хід ідуть перемелені виноградні кісточки та навіть кавова гуща. Природним антицелюлітним засобом є подрібнені та засушені грейпфрутові шкірки.
Велику увагу Антоніна приділяє аромату мила. Вважає, запах мила, яким вмиваєшся зранку, може як підняти настрій на цілий день, так і зіпсувати його.
– Частину мила роблю узагалі без аромату, тобто не додаю до нього ефірних олій, – зазначає Тоня. – Таке мило підійде для вагітних, грудних дітей та алергиків.
Строк зберігання натурального мила нетривалий – усього три місяці. Адже виготовляється воно без усіляких консервантів, тому і псується швидко.
Вам буде цікаво: Чернівчанка створює шедеври із того, що є під рукою
– Процес приготування мила тривалий, – ділиться секретами Тоня. – У роботі знадобляться терка, формочки, дитяче мило, ефірні олії тощо. Якщо роблю мило з квітами, заливаю їх гарячою водою. Шматок дитячого мила натираю на терці. Після цього ставлю ківш-контейнер на водяну баню. В емальовану каструлю наливаю воду і ставлю на газ. Коли вода закипає, зверху на каструлю ставлю ківш з натертим милом. Поступово вливаю в ківш масла основи: 1 чайна ложка оливкового масла, 1 ложка персикового масла, 1 ложка гліцерину, трохи менше 1 ложки вітаміну Е. Утворену масу час від часу помішую. Якщо роблю мило з квітами, додаю сюди воду, в якій заздалегідь вимочила пелюстки. В результаті отримую консистенцію, подібну до тіста для оладок. Сюди додаю три-п’ять крапель аромомасла та пелюстки квітів. Мильне тісто, що утворилося, розливаю у заздалегідь підготовлені формочки. Дві години мило остигає на підвіконнику чи на балконі. Після цього кладу його на ніч до морозилки. Зранку ароматне мило готове.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами