Чернівецька журналістка Людмила Григорчук мешкає у Торонто кілька місяців. І зараз вона відчула, що таке карантин через COVID-19 у Канаді. Каже: кількість хворих на коронавірус зростає щодня. Але у магазинах дефіциту немає, а ціни на бензин знизилися ледь не удвічі.
«Люди сидять дома вже тиждень, - розповідає Людмила. - У магазинах у перші дні карантину трохи відчувалася паніка. Люди розкуповували консерви, макарони, курятину, картоплю і дезинфікуючі засоби. Вже через кілька днів на прилавках все з’явилося знову. Щоправда, окрім одноразових рукавичок, масок і антисептиків. Цього і досі в продажу немає. У мене, наприклад, дома нема жодної маски. Рукавичок залишилася остання пара.
Що важливо: при вході у кожен магазин відвідувачам обробляють руки антисептиком і дають серветку для тримання кошика».
На вулицях Торонто людей мало. Хтось поспішає до магазину, хтось – на роботу (якщо відповідають за життєзабезпечення міста). Розважальні заклади зачинені, кафе та ресторани – теж.
«Поки що нема заборони на пересування містом, тому ми виходимо трохи на вулицю подихати повітрям. Обираємо безлюдні місця, - продовжує Людмила. – Навчання школярів організоване за світовим сценарієм: вчителі дають завдання онлайн, діти їх виконують».
Наразі в окрузі Онтаріо, де мешкає Людмила Григорчук з родиною, підтверджено 412 активних випадків коронавірусу, 5 людей загинули та 8 одужали.
Читайте ще: Масковий режим та температурний скринінг: які обмежувальні заходи діють у Чернівцях від сьогодні
«Українці в Канаді в цей час дуже згуртувалися. Аби не було сумно на карантині, діляться онлайн рецептами їжі, дають безкоштовні уроки йоги, косметології, фітнесу», – зазначає Людмила
Дбає Канада і про тих людей, які наразі через карантин залишилися без роботи.
«Згідно даних уряду, 82 мільярди доларів виділяє Канада для допомоги працівникам та бізнесам, які можуть постраждати від пандемії COVID-19. Зокрема, до $573 щотижня - це виплата з безробіття, якщо ви змушені бути на карантині (навіть якщо ви не хворі і це ініціатива роботодавця або уряду) і не можете виконувати свою роботу. Умова: безперервне працевлаштування прогоягом останніх 52 тижнів, тобто повний рік, - каже Людмила Григорчук. - До $900 кожних два тижні протягом 15 тижнів: якщо ви - підприємець або працівник, який працював менше, ніж 52 тижні, ви можете отримувати виплати. Збільшення на $300 виплат на дітей. Зараз максимальна щомісячна допомога на дитину до 6 років становить $552 і залежить від рівня сімейного доходу.
Відтермінували подання податкових декларацій до 1 червня (замість 30 квітня). Відстрочили сплату податків до 31 серпня 2020 року.
Вам буде цікаво: Підприємці Буковини звернулися до мера та голови ОДА
Усі умови щодо отримання цих допомог будуть доступні в квітні місяці. Податись на ці фінансові допомоги можна як онлайн (через онлай-кабінет на сайті Податкової Агенції Канади), так і телефоном.
Гадаю, це все сприяє тому, що паніки нема. Люди розуміють, що зараз варто берегтися і побути вдома, а коли епідемія закінчиться – всі продовжать працювати».
Авторка: Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами