Продовжуються візити радників Чернівецького офісу Програми «U-LEAD з Європою» до об’єднаних громад області з метою ознайомлення з проектами розвитку інфраструктури. Вижницька об’єднана громада утворилась у 2016 році, а за майже три роки роботи в новому статусі зроблено чимало. Одне із перших джерел покращення інфраструктури в ОТГ це кошти відповідної субвенції.
Цього року Вижницька громада отримала майже 4,23 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури. Кошти субвенції передбачили на втілення 6 проектів. Два проекти стосуються ремонту пішохідних переходів в селі Багна, для чого спрямували майже 240 тис. грн. Ще два проекти – це капітальний ремонт дорожнього покриття. У селі Чорногузи роботи виконані по вулиці І. Мазепи (витрачено 660 тис. грн), а в центрі громади, місті Вижниця, відремонтовано вул. Українську за дещо більше аніж 1,9 млн грн. «Це центральна частина міста, своєрідна візитна картка, тому має виглядати відповідно. Цих коштів вистачило на нове асфальтне покриття протяжністю майже півкілометра. Тут вулиця має ширину близько 8 метрів, тож у квадратних метрах ми зробили достатньо за використані кошти», - зазначив Сергій Колотило, заступник голови Вижницької ОТГ.
У селі Виженка розташований дитячий садок. Тут за 313 тис. грн з інфраструктурної субвенції зробили новий дах. В іншому селі, Іспас, за майже 1,1 млн грн капітально ремонтують частину Будинку народної творчості та дозвілля.
Вижницька об’єднана громада також активно залучає кошти інших фондів, зокрема і міжнародних. Так, ще минулого року стала учасником конкурсу Програми «U-LEAD з Європою» з покращення якості надання адміністративних послуг. Цього року громада направила близько 600 тис. грн з власного бюджету на ремонт ЦНАП у Вижниці та одного територіального підрозділу. Участь в міжнародній програмі дозволить отримати комп’ютерне обладнання, меблі та навчання персоналу ЦНАПу.
Також, як розповів Андрій Роман, провідний спеціаліст Вижницької ОТГ, громада змогла залучити кошти іншої програми – «Єврорегіон Карпати». «Для кінотеатру у Вижниці було куплено спеціальний проектор для трансляції фільмів, звукове обладнання. Від донора ми отримали на це 335 тис. грн., а ще 190 тис. грн субвенції на соціально-економічний розвиток територій спрямували для купівлі нових і сучасних крісел», - поділився Андрій Роман. Тепер тут стали регулярно проводитись заходи – ввечері школярі мають місце для дискотеки, а вдень відбувається перегляд кінофільмів.
Читайте також: Добровільне об'єднання населених пунктів у громади завершиться на початку нового року
Окрім коштів міжнародних програм Вижницька ОТГ вдало попрацювала і з державними фондами. Так, у 2017-2018 роках було зроблено очисні споруди, на що інвестовано 15 млн грн з екологічного фонду. Тут зробили все за новими стандартами очищення каналізаційних вод – самостійно зростили відповідні бактерії, які очищують воду. Тобто на виході вода вже не несе загрози природному середовищу. Нині впроваджується вже інший проект з коштів того ж фонду – це будівництво каналізаційного колектору та трьох гілок каналізаційних труб. Реалізація цієї ініціативи запланована на 2018-2020 роки, а виділиться для цього близько 17 млн грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами