Буковинський епідеміолог, виконувач обов'язків завідувача Новоселицької міжрайонної філії обласного лабораторного центру Вадим Хмель роз'яснив під час прямої трансляції на facebook-сторінці Чернівецької ОДА термін "контактна особа".
"Контактною особою є людина, яка була в тісному контакті з хворим або з тим, в кого є підозри на інфекційну хворобу, на відстані менш як півтора метра. Також, якщо вона перебувала в одному приміщенні на близькій відстані, більш як 15 хвилин, без засобів індивідуального захисту (без маски). Це людина, яка відвідувала місце масових скупчень людей, внаслідок якого інфікувалися інші люди", - пояснює епідеміолог.
Читайте також: На акції протесту, у церквах, на природі - де буковинці інфікувалися Covid-19
Контактних осіб встановлюють, вивчаючи історію перебування хворого в різних місцях, та збираючи дані про те, з ким він контактував. Необхідно це для того, аби вчасно знайти, ізолювати та перевірити людей, які є контактними особами, і які могли заразитися від хворого.
"Людина може бути носієм вірусу, при цьому не мати симптомів і навіть не здогадуватися про те, що вона заражає інших. А зараз легко інфікуватися будь-де, у тому числі й у магазинах, якщо не дотримуватися санітарних норм - не носити маски, не користуватися антисептиком тощо. Тому, виявляючи контактних осіб ми вповільнюємо в такий спосіб темпи зараження", - каже Вадим Хмель.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами