Найкраще викидати ялинку після 19 січня, коли проходить свято Водохрещі. Саме на ньому закінчується цикл новорічних свят.
Так роблять православні християни, але існує ряд інших повір’їв про ялинки та їх “життя” у новорічних стінах.
Читати ще У 2016 році ялинок продали вдвічі менше ніж позаторік
Народне повір’я говорить, що ялинку потрібно викинути 18 січня, напередодні Водохрещі. Стародавні слов’яни, в цей день, виносили сіно, що пролежало на столі всі святки, серби і болгари збирали з підлоги різдвяну солому і розвішували її по будівлям, в садах і городах, іноді на плодових деревах та на полях, українці виносили з дому різдвяний сніп.
Багато народних цілителів радять не відразу викидати ялинку, адже з її хвої, наприклад, можна приготувати цілющі настої, відвари, ванни, а також природні освіжувачі.
Вам буде цікаво Замінити справжню ялинку на штучну. Петиція набрала 250 підписів
Дехто каже, що позбуватися ялинки потрібно не раніше 14 січня, після старого Нового року. Також, за повір’ями, у ялинки обов’язково потрібно попроситися вибачення, перед тим, як викидати.
Для того, щоб після свят суха ялинка принесла користь, у Чернівцях її краще відвезти до чернівецького комунального підприємства “Трест зеленого господарства та протизсувних робіт” (вулиця Комунальників, 6), де деревце перероблять на тирсу та удобрять ним сквер чи клумбову посадку. Це буде значно корисніше, аніж просто викидати ялинку на смітник.
Що стосуться головної ялинки міста, то її того року розпиляли на лавиці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами