Загальні збори громади провели 3 лютого. За результатами голосування, 165 осіб підтримали рішення про приєднання до ПЦУ, 28 – були проти, утрималось 3 людей. Священик не перейшов до ПЦУ разом із громадою, передав ключі від церкви і забрав свої речі, повідомив ІА АСС журналіст Глибока інфо Петро Митранюк.
Опоненти такого рішення запитували, куди тепер іти тим, хто проти переходу до ПЦУ:
- От буде розподіл. Хтось піде в один бік, хтось - в інший. Куди підемо ми? Якщо Вам це не подобається, будь ласка, будуйте собі храм. Він нам залишився, сьогодні ви прийшли це змінити. Я 40 років ходила у цей храм, а тепер що? – запитувала на зборах одні з вірянок.
Митрофорний протоієрей Роман Грищук, настоятель храму святої княгині Ольги у селищі Глибока розповів про історію церкви на Буковині:
- Свідома позиція нашої церкви – не ділити, а єднати! Коли Московський патріархат прийшов на Буковину? Після ноги російського окупанта. Вперше російські війська зайшли сюди у 1940 році, російський патріархат ще сюди не зайшов. Вдруге – у 1944 році, коли зайшла сюди російська армія, за ним тільки прийшов Московський патріархат. Ніхто з вас не зможе посперечатись з історією. До 1944 року Буковина жодного року, жодного дня не була під Московським патріархатом, і навіть під владою Російської імперії. Коли МП прийшов на Буковину, вони почали з того, що церкви окремі для МП будували? Ні. Вони зайшли у храми, звідки вигнали русинів, вигнали румунів і насадили своє. Так й імперський механізм робить у кожній поневоленій колонії, щоб поряд із проповіддю православ’я учили любити «руський мір».
Читати ще: Одразу сім релігійних громад Буковини провели збори про перехід до ПЦУ
Микола Рубанець, мешканець Михайлівки розповів про історію місцевого храму:
- Історія релігії нашого села розпочалась ще 1000 років тому. В ті роки була лише Київська Русь. Найдавніша церква в нас була зведена у 1782 році на цьому самому місці. Потім у часи Австрії, коли Австрія дала свободу нацменшинам, українцям дали можливість навчатись та сповідувати віру своєю мовою. У часи Першої Світової війни у церкву влучив снаряд, тоді тут звели нову церкву у 1927 році . У той час всі церкви на території Буковини належали до Румунської православної церкви. Тодішній священик відмовився вести богослужіння румунською мовою, бо хотів, щоб люди в українському селі розуміли, за що моляться. За це його переслідували. В радянські часи тут був священик, який вже тоді говорив про те, що Україна має мати свою церкву. Немає питання релігії. Є питання зараз, кому ми будемо підпорядковуватись - чи цей центр буде у Москві, чи цей центр буде у Києві. Ми одна громада, нам жити далі. Як вирішить громада, так і буде, але щоб ви розуміли, що це не наступило за один день. Це все наслідки того, що зробила Москва, яка розпочала війну , будьте мудрі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
для народу, що вийшов з лап Москви?