1 листопада 2024 року віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров повідомив, що Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови про використання радіочастот, що дозволить запустити тестування стандарту звʼязку п’ятого покоління 5G в країні.
Як розповів у інтерв'ю Медіа агентству АСС заступник начальника Чернівецької ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Валентин Пабат, оновлена Постанова забезпечить більшу гнучкість для операторів, частоти 2100 МГц тепер можна буде використовувати не тільки для 3G, а й для технологій 2G або 4G.
Припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку.
Україна планує завершити повноцінний запуск технології 5G до 2030 року. Проте, як стало відомо, першим у проєкті буде Львів. За словами Валентина Пабата, фахівці обрали це місто, адже це - мільйонник, віддалений від фронту.
Відомо, що під час тестувань НКЕК та Український державний центр радіочастот перевірять, чи обладнання 5G не впливає на роботу військових мереж.
Після того такого внутрішнього тестування, якщо не буде жодних проблем із взаємодії між базовими станціями та військовим обладнанням, планують продовжити тестування в Києві та Одесі.
Щодо черги Буковини у впроваджені нової технології - поки зарано робити конкретні прогнози, зауважує посадовець, проте з часом технологія звичайно з'явиться і на території Чернівецької області.
Як повідомлялося у ЗМІ, станом на листопад 2024 року в Україні близько 15,5% телефонів підтримували 5G.
Додамо, передбачено, що 5G забезпечуватиме швидшу передачу даних у порівнянні з 4G, зробить можливим щільніше розташування пристроїв, та надасть можливості для прямої взаємодії між різними пристроями.
Також дослідники прагнуть скоротити затримки та зменшити споживання електричної енергії (важливо для мобільних пристроїв) у порівнянні з 4G.
- пікова швидкість завантаження даних на одну базову станцію до 20 Гб/с,
- швидкість завантаження даних до 100 Мб/c та вивантаження до 50 Мб/c для одного абонента,
- можливість абонентському пристрою рухатись зі швидкістю до 500 км/год між базовими станціями (наприклад, у швидкісному потязі),
- можливість пристроям перемикатись між режимом заощадження енергії та повністю робочим за 10 мс,
- затримки (англ. latency) до 4 мс за сприятливих умов, і до 1 мс для спеціалізованих з'єднань,
- поліпшена ефективність використання радіочастотного спектра,
- передача даних зі швидкістю 1 Гб/c водночас для багатьох користувачів на одному поверсі будівлі,
- можливість роботи до 1 млн пристроїв на 1 км².
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами