Із початку наступного року на українських автошляхах має з'явитися система відеофіксації порушень.
На початку липня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував тестову систему автоматичної відеофіксації.
Три камери, розміщені в Одесі та Києві, фіксували перевищення швидкості водіями, а оператори сервісного центру тренувалися в оформленні штрафних квитанцій.
Тоді очільник МВС висловив надію, ця прогресивна система запрацює в 2017 року. А за цей час потрібно знайти гроші на обладнання, сертифікувати систему і змінити законодавство.
Читайте також: Введення відеофіксації порушень правил дорожнього руху в Україні коштуватиме $1,5 млрд. – Аваков
Основна проблема того законодавства, яке є сьогодні – воно передбачає відразу притягнення до відповідальності власника авто, а не особу, яка вчинила правопорушення,
– розповів юрист Богдан Глядик.
Саме через це Конституційний Суд скасував автофіксацію, яку спробували запровадити ще у 2008-му році. Враховуючи негативний досвід попередників, теперішні керівники МВС, без відповідного законодавчого забезпечення, форсувати впровадження нової системи не збираються.
Однак, 6 серпня 2015 року Петро Порошенко підписав закон про автофіксацію, але в експертному середовищі немає оптимізму, що ця система запрацює до кінця наступного року.
Для ефективності системи треба не менше 3-х тисяч камер. На це потрібно сотні мільйонів доларів, який немає бюджеті.
Однозначного ставлення до впровадження автофіксації немає і серед водіїв. Частина з них готова прийняти нововведення, якщо штраф платитиме саме порушник правил дорожнього руху, а не власник транспортного засобу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами