Львів`янин Анатолій Іваницький нещодавно побував зі своїми квітами у Чернівцях на виставці. Розповів, що вдома у нього чотири тисячі фіалок квітнуть різними барвами. Чоловік спеціально обладнав для них окрему кімнату, де працює кондиціонер та 12-ть годин на добу світять лампи денного світла.
Нині у колекції львів`янина – понад тисячу сортів фіалок. Розмістив їх в окремій кімнаті, обладнаній у підвальному приміщенні. Там зробив спеціальні стелажі, на яких розставив горщики з квітами. Тут же – кондиціонер, який взимку обігріває приміщення, а влітку – охолоджує. На стінах – лампи денного світла.
- Головне для фіалок – достатньо денного світла, проте в жодному разі не прямі сонячні промені, від них листя просто горить – на ньому з`являються світлі плями - опіки, - пояснює Анатолій Миколайович. – Тому півдоби у моїй міні-оранжереї працюють лампи денного світла. Дотримуюся також температурного режиму в межах 18-24 градусів. Фіалки не терплять спеки, тож коли влітку виснажує 30-градусна спека, припиняють цвісти. Бояться також холодних протягів, від них можуть з’явитися коричневі плями на листочках.
Поливає фіалки колишній міліціонер за власною схемою.
- До кожного вазону я зробив мотузочку – так званий «гніт». Ставлю вазони у ємності з водою так, щоб гніт був у воді. Таким чином, фіалки протягом двох тижнів «п`ють» воду і чудово почуваються. А потім я лише додаю води, - пояснює чоловік. – Звісно, обійти кожен горщик з лійкою нереально.
Серед квітів є унікальні – три- і чотирикольорові. Господар називає їх химерами.
- Минулого року я створив власний сорт фіалки. Зробити це дуже просто: розкрив пиляк і струсив трохи пилку на маточку іншої квітки, - пояснює господар. – Саму квітку відламувати не треба – вона з часом підсихає і з неї висипається насіння. Я окремо його висіваю і отримую новий сорт фіалок. Нині саме чекаю його цвіту.
У краєзнавчому музеї розквітли фіалки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами