Поетично-музична вистава «Колядка для сопілки з оркестром», яку презентують 17 грудня у Чернівецькі обласній філармонії ім. Д. Гнатюка, повинна занурити глядачів та слухачів в атмосферу українського різдвяного духа. Про це сьогодні, 15 грудня, на пресконференції розповідали її творці, знайомлячи з головними учасниками майбутнього дійства – акторами, співаками, диригентами тощо, розповідає кореспондент Медіа агентства АСС.
Читайте також: Осучаснена «Дюймовочка та Метелик»: у Чернівцях відбувся допрем’єрний показ казки
Так, за словами режисерки та продюсерки вистави Лесі Воронюк, у Чернівцях на сцені філармонії вдалося зібрати команду з найкращих культурних діячів України.
«Це неймовірно важливо, щоб відбувалася синергія і взаємодія між митцями з різних куточків України, щоб не створювалися такі собі місцеві мистецькі колби. Адже в кожному регіоні є талановиті митці, і задачею культурних кураторів є те, аби їхні зусилля поєднувалися.
Мистецька складова цієї вистави фантастично складна, адже на одній сцені водночас ми поєднуємо традиційні буковинські старовинні колядки, які спеціально для цієї вистави записані в експедиціях, вірші буковинської письменниці Віри Китайгородської з нової книги «Оберемок сонетів» і симфонічну музику. Це буде три взаємно проникливі синергії на сцені», - зазначила Леся Воронюк.
Так, сонети письменниці Віри Китайгородської у виставі читатиме актор, режисер та громадський діяч Ахтем Сеітаблаєв, старовинні буковинські колядки виконуватиме співачка, музична продюсерка, дослідниця традиційної української музики Уляна Горбачевська.
«Я вкотре переконуюся, що праві ті, хто казав, що всі мистецтва мають свої коріння в музиці. Не потрібно мати спеціальних навик, професійних знань, щоб твої емоції вирували від того, що ти чуєш – як ці ноти, гармонія, цей автентичний спів, який багато у чому нагадує тобі спів матері, землі, народу. Багато схожого в українському мелосі, мові, ритмі, музичних інструментах на кримськотатарські.
А під час цієї вистави ви просто потрапите у різдвяну казку з усією кардіограмою почуттів, які мають бути під час Різдва», - поділився враженнями від участі у виставі Ахтем Сеітаблаєв.
«Мені дуже подобаються архаїчні колядки з тих, які ми обрали для вистави, але й інший пласт коляд, які є більш церковними – вони дуже прозорі, у них дуже зрозуміла чиста барва. Тому втримуючись повністю в гармонії, я тембрально шукала, щоб все відповідало цьому конкретному твору: де і яка коляда має відтіняти попередній текст і музику або презентувати наступну колядку», - каже співачка Уляна Горбачевська.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Музичне аранжування для вистави «Колядка для сопілки з оркестром» створив головний диригент та художній керівник філармонії Йосип Созанський.
«На інтуїтивному рівні нам вдалося зробити поєднання різних композиторів: в проєкті використана музика Валерія Кикти, який народився в Донецьку, але все життя працював у Москві. Коли я послухав його «Українські колядки, щедрівки, веснянки», то подумав, що то десь в західній Україні написано. З центральної України у нас використана музика Лева Колодуба. А із західної України ми використали твори Олександра Козеренка. Далі ми намагалися додавати колядкам різного колориту, змінювати лади», - описує творчий процес Йосип Созанський.
За словами режисерки Лесі Воронюк, основою вистави стали саме буковинські колядки, проте всередині «Колядок для сопілки з оркестром» сховані кримські мотиви, що має стати певним сюрпризом для глядачів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами