Відділення дитячої консультації у міській лікарні розпочне працювати з 21 грудня. Всі послуги оплачуватиме НСЗУ. Про це у коментарі ІА АСС розповів керівник Чернівецької міської дитячої лікарні Сергій Сторожук.
«Ми підписали пакет послуг і для населення це буде безкоштовно. Відділення вперше у нашій лікарні, не знаю, як в інших, очолила медична сестра. Вона здобуває вищу освіту управління персоналом, дуже грамотна медична сестра Надія Продан. Дуже енергійна, вона практично організовувала це, підбирала персонал, ми довірили цей менеджмент медичній сестрі», - розповів Сергій Сторожук.
Він додав, що ідея створити консультативне відділення у лікарні виникла давно, але чітко була сформульована у 2016 році. Крім того, протягом останніх років у медзакладі значно збільшилася кількість дітей, яких батьки у позаробочий час привозили на приймальний покій.
Читайте наші новини в Instagram
«Ми стаціонар, але ми взяли на себе і поліклінічну роль - невідкладна допомога після робочого часу, ввечері, у вихідні та святкові дні, коли інші лікувальні заклади не працюють, а батьки, якщо діти хворіють у цей час, везуть їх до нашої лікарні. Торік за статичним звітом у нас кількість таких дітей перевищила кількість госпіталізованих дітей. Тобто наш приймальний покій до 30 дітей на добу приймав амбулаторно, працював у режимі поліклініки, консультації, надавав допомогу, поради, скеровував батьків до спеціалістів, а часом госпіталізовували», - каже Сергій Сторожук.
Ці діти також не входили у державну статистику як такі, що захворіли.
«Нас завжди дивувало, як же так, що 10 тисяч дітей звертається до нас, а ви їх не врахували у статистику, тому що у нас немає відділення консультації, тому ми його і відкрили», - зазначає лікар.
Це дитяча хірургія з супроводжуючими профільними спеціальностями - дитяча урологія, дитяча ортопедія, травматологія, дитяча нейрохірургія, ендоскопія, торокальна хірургія, неонатальна хірургія.
Також буде педіатричний блок з усіма спеціальностями. Це - неврологія, нефрологія, гастроентерелогія, відновне лікування, паліативне лікування, медична реабілітація.
Читайте також: Для чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги придбали новий комп’ютерний томограф
В подальшому у відділенні надаватимуть допомогу з медичної психології і буде соціальна юридична підтримка батьків, які опинилися у складних соціально-економічних, або життєвих умовах.
Консультуватимуть батьків близько 20 фахівців, які працюють у лікарні. Графік роботи буде оприлюднений на сайті та доступний для мобільних додатків. Буде електронна черга та попередній запис.
Як додав Сергій Сторожук, додатково у лікарні працюють 4 фахівці-експерти Департаменту охорони здоров’я за різними спеціальностями. Вони також прийматимуть пацієнтів у новоствореному відділенні, як і фахівці міського управління охорони здоров’я.
«Крім того, ми ввели в штат нашої лікарні трьох професорів, які є практичними лікарями. Вони завідують кафедрами педіатрії, дитячої хірургії, дитячої офтальмології. У перспективі ще буде професор з неонатології. Буде можливість потрапити на консультацію до кафедральних працівників високого рівня», - додав Сергій Сторожук.
Фото: Чернівецька міська дитяча лікарня
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами