Освітня мережа Чернівців складається 127 закладів (дошкільні заклади, заклади середньої освіти, позашкільні установи), пише Медіа агентство АСС.
Для кращого порозуміння між учасниками навчального процесу освітяни провели дотримуються комунікаційної стратегії – провели зустрічі із батьками дошкільнят та школярів.
Суттєво збільшилось фінансування цієї галузі у 2024 році – понад 2 мільярди гривень з міського бюджету.
Отримуйте новини в Telegram
«Із даних видно, що, приміром, на протипожежну безпеку у 2021 році видано 3 млн грн., а у 2024 році – 17 млн грн. Так і з ремонтами зросли видатки у 2,5 раза за останні три роки. Зручності додали і транспортні картки. Їх отримали 29 тисяч учнів для безкоштовного проїзду. Також вдалося запровадити та врегулювати харчування для дітей. Понад 10 тис. учнів 1-4 класів снідають безкоштовно. А пільговими обідами забезпечено 5046 учнів», - розповіла Ірина Ткачук, начальниця управління освіти Чернівців.
Для святкового настрою для діток закупили на 2,8 мільйона гривень новорічні солодкі подарунки. Їх отримають майже 10500 учнів початкової школи та 7300 вихованців садочків.
У листопаді-грудні почастішали випадки ймовірних замінувань шкіл. Деякі школи перейшли на «дистанційку». Керівники шкіл індивідуально домовляються з власниками різних приватних чи комунальних приміщень для тимчасового розміщення діток на час евакуації.
«Директори шкіл працюють у складних умовах. Але процес освітній триває. Для того, аби затримати педагогів та вихователів, ми і надалі їх преміюємо. До речі, як і випускників, котрі склали успішно НМТ. Така підтримка і стимулювання допомагає молодим фахівцям. А випускники бачать, що їхня інтелектуальна діяльність дає результат. Для кращої фіксації показників діяльності керівників закладу ми вводимо для них KPI (ключовий показник ефективності). І щомісяця будемо аналізувати дані», - додала Ірина Ткачук.
Всі ці нововведення роблять для якісної та доступної освіти, кажуть освітяни, і наводять дані опитування мешканців міста. За цими показниками на питання «оцінка рівня якості надання послуг» у розрізі дитсадочків Чернівці за останні три роки піднялась з передостаннього місяця на четверте на фоні усіх обласних центрів. У розрізі шкіл – теж з останніх позицій Чернівці вийшли на 2 місце.
«Там, де кошти, там має бути прозорість. Респонденти також дали оцінку щодо корупції в освіті за власними відчуттями: знизилось з 17% до 8%. Тому ми будемо ще більше комунікувати з мешканцями, аби вони розуміли, куди ідуть кошти. Зниженню корупції сприяє і фінансова автономія, заклади самі вирішують свої господарські питання», - зазначила Ірина Ткачук.
Із досягнень за 2024 рік начальниця управління також вказала на соціальне шкільне підприємництво, яке формує у дітей бізнес-бачення, школу майбутнього директора, учнівський бізнес-хаб.
У планах на 2025 рік: трансформація мережі закладів освіти, фінансова підтримка педагогів, удосконалення матеріально-технічної бази. А ще впровадження інкубатора шкільних ініціатив, електронного документообігу, введення платних послуг у закладах середньої та дошкільної освіти (легітимізація тих послуг, котрі є у запиті від батьків, що стане додатковим фінансовим ресурсом для закладу).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами