Більшість порушень, а це – 68, зафіксовано у фізичних осіб, нарахування штрафних санкцій за якими складає – 178,8 тис. грн. На юридичних осіб складено 15 актів на суму 1,5 млн грн. Загалом, збитки завдані державному Оператору ГРМ склали понад 1,7 млн грн.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на повідомлення Чернівецької філії «Газмережі».
Найбільшу крадіжку газу, працівникам Чернівецької філії, вдалося зафіксувати в Дністровському районі. У вересні, було виявлено факт несанкціонованого відбору газу.
Отримуйте новини в Telegram
Одне з приватних підприємств отримувало газ через приєднаний газопровід, однак він не обліковувався через лічильник газу. В такий спосіб, було здійснено крадіжку енергоресурсу на близько 680 тисяч гривень.
Матеріали по цій справі передано до правоохоронних органів. Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.
«У випадку виявлення крадіжки газу споживач-порушник має сплатити за незаконно використані кубометри за граничними об’ємами споживання у порядку, встановленому Кодексом газорозподільних систем, в розмірі граничних норм споживання, що в рази перевищує вартість санкціонованого відбору. Тож «заощадити» у такий спосіб не вдасться.
Крім того, залежно від характеру порушення, зловмиснику доведеться сплатити за припинення та відновлення газопостачання, оплатити вартість пошкодження лічильника чи газопроводу. Цього можна було б уникнути при сумлінному споживанні газу», - повідомляє Чернівецька філія «Газмережі».
Фахівці компанії відстежують сторонні втручання в роботу газорозподільних мереж за допомогою спеціального сучасного обладнання. Це дозволяє швидше та ефективніше знаходити місця втрат, а також підтверджувати факти втручань.
Після виявлення незаконних втручань, більшість порушників визнає свою провину і сплачує за самовільний відбір природного газу передбачені законом штрафні санкції. В іншому випадку питання стягнення збитків вирішується в судовому порядку. При цьому споживач-порушник має сплатити ще й судові витрати.
Триває робота з виявлення крадіжок газу, йдеться у повідомленні:
«Компанія закликає споживачів бути свідомими, не ризикувати власним життям та здоров’ям, дотримуватися встановлених правил споживання газу та не допускати порушень. Аби крадіжка газу не стала фатальною.
Якщо вам відомо про факти незаконного втручання в роботу газових мереж, повідомте про це за номером (0372) 54-90-06. Дзвінки приймаються з 09:00 до 18:00 у робочі дні. Чернівецька філія ГАЗМЕРЕЖІ конфіденційність гарантує».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами