Упродовж тижня у Чернівцях епідеміологів з 16-ти регіонів України навчали як стати «детективами хвороб», а значить – запобігати недугам, аби потім не лікувати їх.
- Завдяки відпрацьованим світовим навчальним програмам Підготовки з Інтервенційної (Прикладної) Епідеміології готуємо добре навчених епідеміологів, які мають практичні навички для збору критичних даних і перетворення результатів аналізу цих даних в дію, - розповів про програму Олександр Заїка, епідеміолог ППЕ. – Основне – навчити фахівців діяти.
У Чернівцях спеціалісти працювали на базі 4-х лікувально-профілактичних закладів та 3-х бактеріологічних лабораторіях області. Для дослідження обирали будь-яких людей з класичними клінічними ознаками респіраторної дифтерії. Загалом обстежили 418 дорослих і дітей.
Читайте ще: В Україні зафіксували четвертий випадок дифтерії
- Це були хворі з ангінами, ларингітами, фарингітами, хронічними тонзилітами. В них усіх були відібрані мазки зі слизової оболонки глотки для подальших досліджень, - каже Ігор Кузін, ППЕ. – Таким чином, є можливість виявити навіть легкі форми дифтерії, які у щеплених людей можуть діагностуватися як ларингіт чи фарингіт. Таким чином, виявивши збудник, можна зарадити епідемії.
Результати цієї швидкої оцінки нестимуть виключно науковий зміст та будуть насамперед представлені керівництву Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА та ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ України».
Вам буде цікаво: Дифтерія може повернутися. У 90-х від неї померли 12 буковинці
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами