Олена Ставничук, заступниця директора КНП «Міська дитяча поліклініка» розповіла кореспондентові Медіа агентства АСС про ліки та медзасоби першої необхідності, які завжди мають бути напохваті у батьків.
Отримуйте новини в Telegram
«У дитячій аптечці завжди мають бути жарознижувальні препарати. Це можуть бути парацетамол чи ібупрофен у відповідному дозуванні на вік або масу тіла дитини. До 4 років це зазвичай препарати у формі суспензій, сиропів. Дітям старше 6 років можна використовувати таблетовану форму.
Також потрібно мати перев'язувальні матеріали - бинт. При травмуванні використовуємо перекис водню. Якщо ваша дитина алергік - у вашій аптечці завжди мають бути антигістамінні тобто протиалергічні препарати», - зазначила Олена Ставничук.
Лікарка зауважує, що наразі в Україні немає прямої загрози радіаційної небезпеки. Радіаційний фон в Чернівецькій області перебуває в межах норми, про це також повідомив обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Проте, при непередбачуваних подіях, які можуть призвести до зміни радіаційного фону, каже Олена Ставничук, можна використовувати препарати, які містять калій та йод. Самостійно призначати такі ліки заборонено, потрібна особиста консультація з педіатром. Лікарка наголошує, що нестача йоду в організмі призводить до менш негативних наслідків, ніж понаднормова кількість цього елемента.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«Ні в якому разі не можна готувати самостійно розчини та займатись самолікуванням. Дітям до 2 років призначають препарати з йодом та калієм дозуванням до 50 мкг на добу, з 2 до 6 років 100 мкг на добу, від 6 років та старше - від 150 мкг на добу», - розповіла Олена Ставничук.
Нагадаємо, у міській дитячій поліклініці цілодобово та безкоштовно працює координатор CALL-ЦЕНТРУ - 050 613 33 42 та працюють оператори CALL-ЦЕНТРУ - 099 537 0018, 067537 0018.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами