Оксана Ханевич, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини в Чернівецькій області в програмі "Суть Речей" на Радіо 10 розповіла, на що скаржаться буковинці
Нагадаємо, Управління забезпечення прав людини здійснює контроль за роботою працівників поліції.
Людмила Григорчук: Чи багато людей покарали за цей рік?
Оксана Ханевич: В цифрах не скажу, але були моменти, коли притягали до дисциплінарної відповідальності. Були службові розслідування.
Людмила Григорчук: Частіше на що люди скаржаться, чи на застосування сили, чи підхід до людини порушили?
Оксана Ханевич: Найчастіше кажуть, що їх незаконно затримали. Але людина має вказати причини, чому вона так вважає, чи застосувалася фізична сила, чи не надали правової чи медичної допомоги, чи вона не могла повідомити родичів про місце свого перебування. І скаржаться не лише на дії поліцейських, але є скарги на бездіяльність поліції. Якщо поліцейський бачив протиправну дію і не зреагував. Є такі заяви, вони перевіряються, але я хочу наголосити, що часто люди звертаються, коли пройшов певний відрізок часу. Люди зверталися і через 7, і через 8 місяців, тоді робота ускладнюється. Вже може навіть не буде працівників тих на місці, і доказів, і запису з відеокамер.
Людмила Григорчук: У вас є якийсь план? Певне завдання?
Оксана Ханевич: Від нас не вимагають жодних планів, статистик чи показникової роботи. Звичайно, є контроль, напрямки. Ми будуємо свою роботу спільно. У кожному регіоні є свої проблеми, з якими стикаються наші працівники і ми намагаємося ділитися тим напрацьованим досвідом. Також від керівництва надходять певні вказівки, де нам слід налагодити співпрацю, як діяти у тій чи іншій ситуації. Ми молоде управління,ми вибудовуємо свою роботу крок за кроком. Хтось подасть ідею і ми вже пробуємо. Це інноваційна робота, але її вистачає. Ми не чекаємо, коли будуть звернення. Є моменти, які ми бачимо чи в пресі, чи хтось зателефонує, ми реагуємо.
Людмила Григорчук: Преса у нас любить підхоплювати історії, де людина запевняє, що поліція змушувала давати показання. Підтверджуються такі історії?
Оксана Ханевич: Є ріні люди, різні ситуації. Є люди, які дуже емоційні, схильні до таких нереальних розповідей. Потрібно перевіряти. Потрібне спілкування з двома сторонами. У нас нема цілі, що цей поліцейський був винен, значить треба притягнути його до відповідальності. Наша ціль, у першу чергу, щоб не допустити цьому і запобігти. Ми відпрацьовуємо таку схему, яка б не допускала порушень з двох сторін. У нас були моменти, які доведені, що були порушені права людей при затриманні, але фізичної сили не застосовували. Були також такі моменти, що людина підписала щось і не прочитала. А виявилося, що він підозрюється у вчиненні злочину, його попередили, а він відмовився від адвоката, не прочитав нічого. В цьому є вина самої особи. Людина має мати чим більше інформації від тих осіб, які знаходяться поруч.
Читати ще: Чернівецький омбудсмен зацікавився справою зникнення львівського волонтера
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами