Практично всі, хто контактував з хворим на кір, захворіють, якщо не мають імунного захисту.
- Імунітет проти захворювання мають лише ефективно щеплені, особи, які хворіли на кір, та діти перших місяців життя, матері яких змогли передати антитіла через плаценту та з грудним молоком (звичайно, якщо сама мама була щеплена чи хворіла на кір до вагітності), - розповів Інформаційному агентству АСС Микола Гарас, доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ, дитячий лікар-інфекціоніст. – При чому вірус кору може поширювати людина навіть не знаючи, що вона хвора. Після потрапляння вірусу в організм до появи перших проявів хвороби проходить від 9 до 17 днів. Це так званий інкубаційний, безсимптомний період. Жодних ознак нездужання у цьому періоді немає, проте в останні кілька днів цього періоду інфікована людина уже може виділяти вірус при диханні та розмові.
Читайте ще: 300 голосів за один день. У Чернівцях батьки виступають за впровадження карантину у школах
Після цього з’являються неспецифічні ознаки, які нагадують симптоми респіраторної інфекції (застуди), коли запідозрити кір вкрай важко. І лише на на 3-4-й день на тлі вказаних симптомів застуди з’являється характерний висип, коли діагноз уже не викликає значних труднощів.
Таким чином, в останні дні безсимптомного інкубаційного періоду та впродовж усього катарального періоду з ознаками застуди (чхання, кашель) людина може поширювати вірус, не знаючи, що вона хвора на кір.
Вам буде цікаво: В Чернівцях зареєстрували 76 випадків кору. В області вже півтисячі
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами