Організаторка фестивалю Оксана Лелюк та представники команди-переможиці з с.Чагор «Боги Олімпу» Микола Придій та Вячеслав Семенюк розповіли у програмі "Суть Речей" про свої враження від голосування на Маланка Фест
Людмила Григорчук: Цього року переможця обирали люди онлайн-голосуванням. Виправдало себе воно?
Оксана Лелюк: Ми впродовж 7 років по-різному робили. Експериментували. Спочатку журі визначало кращі колективи, тоді перемагали маланки, які презентують традиційну Маланку і було побажання колективів, які показують переберію, сучасну техніку, щоб щось змінити. Тоді ми вирішили спробувати онлайн-голосування. Два роки ми вже це робимо і тепер я думаю, що треба оцінювати окремо, переберію окремо і традиційну маланку – окремо, щоб можна оцінювати все по-різному. Це було би дуже правильно і дуже добре. І навіть з тої точки зору, що журі не можуть побачити всі 52 колективи. Як вони мають їх розгледіти? І журі важко взяти на себе відповідальність, коли онлайн –голосування, то тут люди обирають кращого, а якщо журі, то голова бере удар на себе. Тому я думаю, що на наступні фестивалі варто ділити оцінювання. Ще можна подумати, щоб переберію в один день влаштовувати, а традиційну Маланку можна вже у якомусь приміщенні збирати.
Людмила Григорчук: Щодо перенесення на інший день, якраз була зареєстрована відповідна петиція. 14 січня маланкують всі вдома в себе, в Чернівці не приїдуть. Мені здається, що важко буде зібрати маланкарів і через тиждень.
Оксана Лелюк: 15 січня – не випадково. І ця дата обрана не просто так. Напередодні більшість маланкують у себе вдома. Є такі, що маланкуюєть 1 січня чи 8 січня, але ж не всі. Вашківецька, і Красноїльська саме 14 січня, а в себе вдома маланкувати – це святе для маланкарів. Спочатку вдома маланкарі бажають добра і щастя, а вже потім можна їхати в столицю Буковини і бажати щось доброго чернівчанам. Але на наступний вихідний вже інше релігійне свято. Хіба можна маланкувати на Водохреща? Та й туристи вже знають, що саме 15 січня у нас таке свято. Туристичні агенції також щось планують. Якщо ми перенесемо на інші дні, то ми не отримаємо такої кількості туристів. Звичайно, нам, як організаторам, зручніше було провести його у неділю і патрульним було б легше у неділю. Але перенести ніяк не можна.
Людмила Григорчук: А ви, хлопці, готові були б приїхати в інший день?
Микола Придій: Так. Бо 15 числа важко приїхати. Бо ми ввечері 13 числа виїжджаємо маланкувати, потім ми маланкуємо цілу добу, потім на районний фестиваль ми йдемо, а потім – в Чернівці. Це важко. Ще у нас машина габаритна, велика. У селі багато дерев, у нас були деталі з пінопласту, все рветься і у нас не було часу, щоб підлагодити нашу машину до наступного фестивалю.
Оксана Лелюк: Тому напрошується думка, щоб переберію, транспорт, можна провести не прив’язуючись до дати. Чи раніше, чи пізніше.
Людмила Григорчук: Але чи набереться така масштабність лише з традиційної Маланки?
Оксана Лелюк: Тоді буде менша кількість учасників.
Читати ще: Вражаюче промовідео опублікували про Маланка-фест
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами