У Чернівецькій області значно зросла захворюваність на кашлюк. Медики кажуть: спалах спричинений масовою відмовою від щеплення.
- У 2015 році захворюваність на кашлюк зросла у 3,9 рази. При чому хвороба була зареєстрована і в Чернівцях, і в усіх районах Чернівецької області, крім Сокирянського, - каже Наталя Гопко, головний санітарний лікар Чернівецької області. – Понад 20% тих, хто захворіли, не мали щеплень проти кашлюка у зв`язку з відсутністю вакцини та відмовою батьків від щеплень.
- З кожним роком в Чернівецькій області зростає кількість дітей, уражених цією недугою. Більшість із них - нещеплені. Це захворювання має дуже важкий перебіг, особливо у дітей першого року життя, адже не існує материнського імунітету. Більше того: після перенесення кашлюка, в організмі не виробляється пожиттєвий імунітет. І тільки вакцинація може не лише вберегти від хвороби, а й мінімалізувати ризик повторного зараження, - Лоріна Іванова, професор кафедри педіатрії Буковинського державного медичного університету. - Кашлюк вражає дихальні шляхи, нервову систему і проявляється нападами спазматичного кашлю. Кашлюк має високий індекс контагіозності: 90% неімунних дітей, які проконтактували з хворим на кашлюк, можуть захворіти.
Згідно з останніми даними, якщо дитина в ранньому віці перенесла кашлюк у важкій формі, у неї підвищується ризик захворіти на бронхіальну астму в подальшому.
Проти кашлюка в Україні останнє щеплення виконується у 18 місяців. Проте чимало країн світу ввели до свого календаря щеплень ревакцинацію в 4-5 років і у 15-16. Таким чином, прагнуть збільшити прошарок нехворіючих дітей - і недуга поступово зникне. Вважаю, нам годилося би у перспективі теж внести такі зміни до свого календарю щеплень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами