На сесії Чернівецької міської ради розглянули питання щодо реорганізації медичних закладів первинки у комунальні некомерційні підприємства. Це – вимога законодавства.
- Без зміни правової форми наші заклади не зможуть укласти угоду з Національною службою здоров`я України і, відповідно, отримувати збільшене в рази фінансування, - пояснює необхідність такої зміни Наталя Гусак, керівник ГО «Пацієнти Буковини». – До прикладу, наразі всі заклади фінансуються з субвенції, обсяг якої на 1 чернівчанина складає 242 грн. на рік. Нацслужба здоров`я України за 1 мешканця, який уклав декларацію з лікарем, пропонує 372 грн. як базовий тариф на рік. Крім того, визначені коригувальні вікові коефіцієнти: від 0 до 5 років - 4; від 6 до 17 років - 2,2; від 18 до 39 років - 1; від 40 до 64 років - 1,2; понад 65 років - 2.
Роботу з автономізації, яка окрім збільшення фінансування має ряд переваг стосовно форми оплати праці, управління фінансами тощо, потрібно було провести ще давно, щоби встигнути з 1 липня підписати угоду з НСЗУ.
Читайте ще: Історичне рішення. Парламент проголосував за медичну реформу
Депутати міської ради 29-ма голосами підтримали початок автономізації медичних закладів первинки. Таким чином, угоду з Національною службою здоров`я України Чернівці встигають підписати 1 жовтня, під час другої хвилі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами