Meridian Czernowitz унікальний тим, що дає можливість всім, без винятку, слухати поезію, знайомитися з відомими людьми, спілкуватися з ними і це все безкоштовно.
Про це Святослав Померанцев - президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ та Євгенія Лопата - директорка Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ розповіли в програмі "Суть Речей" на Радіо 10.
Людмила Григорчук: Що чернівчани можуть взяти найголовніше з Meridian Czernowitz?
Святослав Померанцев: Я буду говорити як менеджер. Піар-відділ зосереджений на своїй роботі і чесно кажучи, ми не можемо все зробити, у нас дуже мало людей в команді. Всі наші проекти – освітні, ми воюємо за мозок людей, за молодь. По-друге, ми надаємо можливість чернівчанам просто пишатися, з гордістю казати, що у нас є така подія, яка відома. По-третє, це тактично , це туристична атракція, куди приїжджають добра тисяча людей з України і світу і ще це стратегічно піднімає взагалі ось цю туристичну, культурну сферу, я вважаю, що точно ми не програємо, якщо Чернівці будуть розвиватися як туристичне місто.
Читати ще: Більш ніж 10 мільйонів людей прочитали у ЗМІ про Meridian Czernowitz - С.Померанцев
Євгенія Лопата: В нашій програмі і в тих заходах, які сплановані, дуже багато іноземних учасників. І кожен івент за участі таких учасників перекладається українською мовою. Якщо це дискусія за участі іноземних авторів, то обов’язково є наушники, синхронний переклад, для чернівчан, для гостей міста україномовних, зрозуміло, що немає в Україні такого фестивалю, аналогічному Meridian Czernowitz, коли з різних країн приїздять і коли місцевий житель може отримати їх у відкритому доступі, не додаючи жодних зусиль, переклад зроблений, поезії перекладені, вони читаються зі сцени. Говорити про якийсь бар’єр між чернівецькою публікою і гостями, не можна, бо це все відкрито і споживач може цей продукт споживати.
Ми намагаємося підібрати таких учасників, відповідно до різних критеріїв: творчий спадок, які твори пишуть, які премії отримують, зв’язок з Чернівцями, з Паулем Целаном, з Буковиною, ми поручаємося за якість цих поетів, їх текстів і за виступи. От наприклад, взяти до уваги учасника з Швейцарії, Ойген Гомрінгер, якому 91 рік. Є різні жанри в поезії, є любовна, є громадянська, а є конкретна, ось ця людина цей жанр створила. Для мене, як для чернівчана, було б цікаво прийти на фестиваль і побачити живу легенду німецькомовної поезії. Це не на всіх фестивалях можливо.
Це те, чим Meridian Czernowitz цікавить свою територію. Коля я була студенткою, вчилася на факультеті іноземних мов, а перед тим вчилася у гімназії з поглибленим вивченням німецької мови, для мене було цікаво відкрити нову культуру, нових людей, які бачать Чернівці з іншої перспективи. Мені було цікаво підійти до людей, поспілкуватися, вони із задоволенням спілкуються, і побачити своє місто очима іншої людини. Це круто.
Круто, коли у залі збирається 450 людей і ти знаєш, я вдома і я тут хазяїн, до мене приїхали, тут якісний івент. Це важливо. Кожен чернівчанин може сказати, що я причетний до якісної події, бо я тут живу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами