У Чернівцях вперше проводять електронний аукціон з продажу комерційно-привабливих земельних ділянок, пише Медіа агентство АСС. Це стало можливим завдяки законодавчим змінам, котрі були затверджені ВРУ у вересні цього року.
Наші новини є у Facebook
Аукціон відбувається у новому форматі через систему Прозорро: чиновники не знають ні кількість учасників, ні їхніх імен.
«Сьогодні міська рада виставила на продаж 10 ділянок. Символічно, що аукціон відбувається у міжнародний день боротьби з корупцією. Такий підхід унеможливлює будь-які махінації. Інструмент продажу на електронних майданчиках дозволяє процесу бути чесним та прозорим. Все у режимі онлайн. Подія однозначно знакова для міста», - зазначив Євгеній Маховіков, заступник Чернівецького міського голови.
Першим лотом на продажу була ділянка на 5 соток на провулку Нагірному, неподалік від Соборної площі. Земля призначена для будівництва індивідуального житла. Стартова ціна – 300 тисяч гривень. Змагались шість учасників, мінімальний крок на збільшення вартості – 3 тисячі гривень. Впродовж години кожен учасник пропонував свою ціну. Виграла - Альона Бікета, її пропозиція – 2,3 мільйона гривень. Імена усіх учасників автоматично відкрились по закінченню аукціону.
Григорій Кашул – 2,2 мільйона гривень
Михайло Шкурей – 2 мільйони гривень
Микола Двірничук -1,7 мільйона гривень
Назар Навольський – 1,5 мільйона гривень
Віталій Куценко – 950 тисяч гривень
Читати: Цінне родовище піску на Буковині хотіли здати в оренду без аукціону
«Відмінність такого аукціону під попередніх форматів, де все йшло з молотка – кардинальна. Тоді учасники були відомі, заздалегідь знайомились, домовлялись. А тут жодних впливів на прийняття рішень. Ми й не сподівались на такий «підйом» за ціною. Восьмикратний. Це вигідно для міста, і кошти підуть на розвиток Чернівців. Зважаючи на місце розташування та наявність інфраструктури, думали, 1 – 1,5 мільйони гривень запропонують. Вважайте, що 2,3 мільйона гривень – це як половина вартості благоустрою скверу біля ЧНУ, там роботи обійшлися у 4 мільйони гривень», - розповів Андрій Тимофійчук, директор департаменту урбаністики та архітектури міської ради.
Спершу учасники зробили реєстраційний внесок, а також гарантійний внесок – 90 тисяч гривень (30% від стартової ціни лота). У разі відмови від сплати коштів – гарантійний внесок не повертається. А переможцем вважається учасник, який зайняв друге місце. Якщо і він відмовиться – аукціон скасовується і проводиться знову.
За сьогодні на аукціоні планують продати 10 ділянок. Ще три із цільовим призначенням для будівництва багатоповерхового житла, і шість – із комерційним призначенням.
Зараз кілька днів міська рада чекатиме на формування протоколу, а згодом – на підписання договору та внесення коштів на рахунок. Цей процес може тривати близько місяця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами