У Чернівцях на кінофестивалі Миколайчук OPEN показали документальну стрічку «Мирні люди» українсько-канадської режисерки, письменниці та фотографки Оксани Карпович, пише Медіа агентство АСС.
Праця над стрічкою тривала близько двох років: з 2022 до 2024. Відеоматеріал збирали на Донбасі, у Київській, Харківській та Миколаївській областях. Це зображення розбитих міст, доріг, мостів, спалених будинків.
Сюжетна канва стрічки будується на перехоплених телефонних розмовах російських окупантів зі своїми рідними. Вони завзято розповідають про свої «імперські» плани, вихваляються убивствами та крадіжками. Про свої злочини вони розповідають зухвало та з відчуттям безкарності, їхні родичі всіляко їх підтримують та заохочують до подальших «подвигів».
Отримуйте новини в Telegram
«Фільм знятий як нетрадиційний роуд-муві. Дорога, рух у нас був постійно. Мій досвід війни почався теж у дорозі. Війна миттєво трансформувала наш простір. Та загалом росіяни сприймають цей напад як своєрідна подорож, бо більшість з них ніколи ніде не були далі за свої домівки. І своїми враженнями і здивуваннями вони діляться з родичами. Вояки описують звичні для нас речі, а для них це щось особливе: на їжу, на простір, на природу, культурні ознаки», - розповіла режисерка Оксана Карпович.
Виробництво фільму - Канада, Франція, Україна. Кошторис - 611 000 євро. Тривалість картини – 95 хв.
17 лютого 2024 року на 74-му Берлінале відбулась світова прем'єра стрічки «Мирні люди». А у травні 2024 року фільмом «Мирні люди» відкрився 21-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
«Це перший український фільм про дослідження війни, але не в контексті наслідків для нас, а з акцентом на агресора. Режисерка працювала на початку вторгнення як фіксерка і місцева продюсерка з іноземними ЗМІ. Вона організовувала для них зйомки. А ночами переслуховувала перехоплені розмови росіян. Це відкриті дані від ГУР на ютубі. Це міжнародне кіно задумане як кіно, котре працюватиме у межах культурної дипломатії та допомагати Україні доносити правильні меседжі світові. Фільм виконує цю функцію добре», - каже Дар’я Бассель, продюсерка стрічки.
Фрагмент за фрагментом голоси росіян розкривають світові очі на процес дегуманізації та деморалізації її виконавців. «Мирні люди» - унікальний кінематографічний досвід та історичний документ, який піднімає важливі питання про природу російського імперіалізму, роль пропаганди у вторгненні та колективну відповідальність росіян.
Нагороди:
«Приз Amnesty International — Спеціальна відзнака» на Берлінському міжнародному кінофестивалі (2024),
«Приз екуменічного журі — Спеціальна відзнака» на Берлінському міжнародному кінофестивалі (2024), Спеціальна відзнака на Гонконгському міжнародному кінофестивалі (2024)
«Приз екуменічного журі» на Міжнародному фестивалі незалежного кіно в Буенос-Айресі (2024).
Підготувала Ірина Рябенко, студентка Чернівецького національного університету
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами