Журналісти МА АСС працюють над тим, аби всі наші читачі отримали відповіді на свої запитання у рамках нашого проєкту «Хочу знати». Отож, сьогодні, 5 лютого, ми поставили чергові запитання від вас Романові Клічуку.
Читайте далі - у форматі інтерв'ю.
- Чи розглядаєте ви накладення мораторію на реалізацію комунальної землі в Чернівецькій тг для подальшої передачі земель військовослужбовцям?
- Ні, воно не передбачається. На сьогодні в генеральному плані ми зарезервували 80 га землі на момент того, що коли закінчиться війна, ми зможемо їх роздавати військовим. 80 га – це дуже багато. Певно жодного міста немає, яке б стільки землі зарезервувало.
Місто повинно жити, розвиватися, розбудовуватися, бо маємо багато переселенців, ми хочемо, аби жителі міста, які виїхали за кордон, повернулися. Ми розуміємо, що сюди приїхало і багато бізнесу, який зацікавлений в розбудові офісів, приміщень, складів, а це прибутки, це податки, як для держави в цілому, так і для міста.
- Чому Олексій Бойко відмовляється повернути Чернівцям у володіння землі міста?
- Чому міська рада не звернеться до суду для повного повернення усіх земель місту, по принципу судів ,які були виграні при Каспруку? Який ваш особистий інтерес у цій бездіяльності ?
- Землі ж не повертаються від приватних власників. Мова йде, що якимось чином, в якийсь період, деякі землі залишилися в обласної ради. Коли говорять за землі – мова йде про землі під їхніми приміщеннями, наприклад, Фастівська, Буковинська, психіатрична лікарня – це їхні приміщення. Якщо воно передасться місту – нічого не зміниться. Якщо в нас є підозра до обласної ради, що вона ці землі витрачає десь, розпродує, розкрадає, то обласна рада вже давно змінилася з того часу, коли вони тринькали усі свої землі. Ми розуміємо, що в законний спосіб всі землі, які є на території міста - мають належати місту.
Не дуже правильно, якщо ми будемо подавати до судів і судитися між собою. Тому ми ухвалили рішення, якщо є згода керівника облради і буде згода депутатів обласної ради, вони мають проголосувати, то ми зараз на стадії перемовин, що ці землі умовно кажучи, в «мирний спосіб» передали міській раді. Але разом з тим ми не розуміємо, чи за це проголосується, тому ми подали претензійний лист. Спочатку йде претензійний лист, а потім звернення до суду. Розуміємо, що зараз на суди підуть величезні кошти, ми порахували, що мінімум мільйон гривень маємо витратити на експертизу, тому для економії коштів ми попросили їх дружньо зробити все можливе, щоб землі все-таки були передані з обласної громади на міську. Чекаємо наступної сесії.
Разом з тим відповідно до процедурного рішення щодо претензії, чекаємо від них відповіді.
Колись це все вже було в судах і суди були програні. Тому є і питання до попереднього очільника міста, чому він не подавав, а зараз є таким палким прихильником того, щоб забрати землі.
Отримуйте новини в Telegram
- Дуже хочу запитати, а ще більше - продемонструвати панові меру, міжбудинковий проїзд біля будинку по Героїв Майдану, 81? Не шановна міська рада, мабуть, на чолі з мером, ще у травні 2024 року, прийняла рішення про ремонт і освітлення цієї прибудинкової території! Та де там! Пан Зазуляк повідомив через соцмережі, що фінансування на цей ремонт відсутнє. Шановні можновладці! Як ви приймаєте рішення, якщо коштів немає?
- Коли буде впорядкований міжбудинковий проїзд по вул. Героїв Майдану 97?
- За конкретні адреси я відразу так точно не скажу. Але звичайно що в планах, як і на попередні роки, є ремонт і у 2025 році. Ми бачимо, що на багато міжбудинкових проїздів є забюджетовані кошти, не пам’ятаю, на яку суму на цей рік, але наступними роками, якщо матимемо перевиконання бюджету - якусь частину суми будемо передавати на ремонт міжбудинкових проїздів, тому що по трошки потрібно приводити їх в порядок. За адресами не скажу, але насправді ми обираємо найбільш завантажені і ті, що в найгіршому стані.
- Коли, нарешті, облаштують площу Гравітон, як обіцяли, або, хоча б засиплють ями на ній, просто сором дивитися, один з найбільших районів міста, а в такому жалюгідному стані.
- Усі громадські простори не реально зробити за один день, можна звичайно кошти, які ми виділили кінотеатру Чернівці на гідроізоляцію і відновлення тротуару, перенаправити на Гравітон, але тоді прийдуть люди з центру і скажуть, чому ви від нас забрали. Є бюджет міста. Звичайно мені хотілося б, щоб бюджет був не 4 млрд, а 25 млрд. Звичайно, ми тоді зробили б більше.
Ми працюємо над тим, щоб коштів в міста було більше. Якщо заробимо – тоді зробимо всюди. Але маємо працювати всі разом: сплачувати податки, компанії мають працювати «в білу». Але зараз йде війна, ми допомагаємо військовим. От на останній сесії виділили 16 мільйонів, за інших умов цих коштів би вистачало, щоб створити крутий простір на Гравітоні. Але маємо інші реалії.
- Як Ви ставитеся до Калинівського ринку?
- Підприємство є прибутковим, одним з найдохідніших підприємств міста. Підприємство яке має існувати, ми маємо зробити все можливе, щоб організувати кращі умови для бізнесу, який там знаходиться. Тому що там працює багато людей, це робочі місця не тільки для чернівчан, а й для мешканців сусідніх громад.
- Чому на займання керівних посад ви не проводите прозорий і відкритий конкурс? Чи не вбачаєте в цьому конфлікт інтересів та корупційну складову?
- На сьогодні ухвалені рішення, які на період воєнного стану дозволяють як проводити конкурси, так і призначати керівників. Ми працюємо в законний спосіб. Звичайно, що ніхто не приводить людей з вулиці. Ми обговорюємо, відбуваються співбесіди, ми можемо робити і так, і так станом на сьогодні.
Якщо ми проведемо конкурси – то за створення комісії відповідальний особисто я. Як в одному, так і в іншому випадку. За будь-яке управлінське рішення і призначення все одно я несу особисто відповідальність.
- Яку відповідальність понесе керівник Міськсвітла через закупівлю сонячної підстанції втридорога?
- Обговорення в мережі бачив. Там був проведений відкритий тендер на платформі Prozorro. Процедура є прозорою, тому що це все відбулося офіційно на тендері і будь-яка фірма могла прийняти в цьому участь. Відкриті дані, всі кампанії в Україні і за кордоном могли взяти участь.
Міськсвітло закупило все з ПДВ, а у матеріалах інших ЗМІ виставлено все без ПДВ. Не враховане також було транспортування, не враховане монтування та відтермінування у два роки. Проте на сьогодні в Департаменті ЖКГ створена комісія з внутрішнього розслідування. На скільки ми розуміємо, що вже була перевірка правоохоронних органів, в принципі зауважень немає. Ми також все перевіряємо і тоді надамо офіційно інформацію.
- Де майданчик для вигулу собак навпроти Депоту, про який писали ще в 2023 році?
- Не пам’ятаю за майданчики, вибачте. Тут краще звернутися в департамент, де дадуть фахову відповідь. Їх було багато, якісь зробили, якісь не встигли можливо, не скажу так зразу.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами