Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповів заслужений діяч мистецтв України, етнограф Микола Шкрібляк.
«Спочатку, звісно, було певне замешкання. Місяці 2-3 прилаштовувалися, думали, як це зробити.
Не всі звикли бути популярними у соцмережах, не кожному це було комфортно. Не всі знали, як з цим взагалі впоратися. Але працівники культури, зокрема навіть сільських закладів, позаводили у соцмережах сторінки закладів, шукали нові форми роботи, спілкування та нову термінологію, яка їм була невідома.
Культура, як і інші сфери, перейшли ближче до інформаційної та комунікаційної сфери.
Десь були такі моменти послаблення, коли ми переходили в офлайн. Але, я думаю, що колись буде дослідження того, які нові форми, нові підходи та креативні ідеї з’явилися під час пандемії. Звісно, хотілось би, щоб цього всього не було, але факт лишається фактом. Нам доведеться, кожному на своєму робочому місці, шукати вихід. А вихід є завжди», - зазначив Микола Шкрібляк.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо розглядати прикладне мистецтво, як такий різновид культури загалом, то для вишивальниць, майстринь час тотальної ізоляції видався тим «золотим часом» для того, щоб вони могли втілити всі свої задуми та могли багато чому навчитись. Таку думку висловила під час ефіру голова ГО «Вишиваний дивотвір» Одарка Кучерява.
«Навіть до пандемії дуже багато представників хендмейду працювали онлайн. Дуже багато майстеркласів, багато матеріалу, який хотілось багатьом вивчити. Разом з тим, створилось дуже багато рукодільних груп. Якщо раніше скаржились на брак часу, то у розпал пандемії його було вдосталь. Єдина була проблема в тому, що хто не мав достатнього запасу відповідних матеріалів, не було де його придбати. Але тут почали працювати інтернет-магазини. Вони моментально і дуже правильно зорієнтувалися та намагалися задовольнити усі потреби. Також з’явилось дуже багато різноманітних «груп-вихвалюшок», де ми публікували свої роботи, вихвалялись та допомагали одне одному», - додала мисткиня.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами