Представники провладної політичної сили ніколи не являли собою монобільшість. Про це в Чернівцях заявив голова фракції «Голос» у Верховній Раді Сергій Рахманін, пише ІА АСС.
Він поділився думками, чи зможе Президент у майбутньому розпустити парламент, якщо очолювана ним політсила не матиме одностайності на сесіях ВРУ під час голосувань.
«Монобільшість ніколи такою насправді не була. Це різні люди, які часто-густо навіть ненавидять одне одного та не вітаються. Проте, вони змушені бути в одній фракції. У них спільний знаменник – високий рейтинг їхнього лідера», - каже Сергій Рахманін.
На переконання нардепа, нинішній парламент користується найменшим авторитетом за часів новітньої історії України. Головна причина – більшість законопроектів за попередніх скликань створювали саме у Верховній Раді. А зараз вони заходять «ззовні».
«Сьогодні ж, коли ви бачите законопроект під авторством будь-якого депутата, з великою імовірністю, це не його закон. Законопроекти приходять з Офісу Президента, з Кабінету Міністрів, Міністра Оборони, Ради нацбезпеки, Міністерства охорони здоров’я... А вказані депутати просто підписують їх, як автори. Насправді ж законотворчий процес перемістився з законотворчого органу в інші структури. В ліпшому варіанті вони опрацьовуються в комісіях. Але переважно заходять зовні та не виконують ту функцію, яку повинні», - каже народний депутат.
Читайте також: Думка дня: Нардеп про поділ областей на райони та місцеві вибори
Водночас Сергій Рахманін не бачить підстав для розпуску Верховної Ради. На його думку, навіть неодностайність у голосуванні провладної монобільшості не зможе посприяти такому процесу.
«Розпуск Верховної Ради завжди відбувався за абсолютної або мовчазної згоди Президента та Спікера. Чи погодиться зараз Разумков на це? Я думаю, що ні. Голова Верховної Ради, друга за рейтингом довіри людина, достатньо авторитетний, як на мене, і дуже непоганий спікер…
В разі дострокового припинення повноважень і дочасних виборів, чи буде він наступним спікером? І чи взагалі потрапить до Верховної Ради? Не факт. Він не зацікавлений іти в нікуди з невідомими перспективами. Жодна з підстав не працює в нинішніх умовах. Самотужки та без наслідків це можна було зробити лише у 2019 році, коли в новообраного був величезний кредит довіри й він міг робити будь-що. Наразі жодна з підстав, передбачених у Конституції, не дає Президентові змоги розпустити Парламент», - каже Сергій Рахманін.
Так само, на думку нардепа, малоймовірним є припущення, що вдасться знайти 50 депутатів, які вийдуть із провладної фракції. Згідно з цією конспірологічною теорією, фракція буде чисельно меншою, ніж того вимагає Конституція та втратить повноваження коаліції. А це слугуватиме підставою для припинення повноважень цієї Верховної Ради.
«Чи вдасться знайти 50 нардепів, готових скласти свої мандати задля того, аби знову йти на наступні вибори? Думаю, що ні. Вони не для того заходили у Верховну Раду, щоби знову залишати свої крісла та йти обиратися до нового парламенту», - резюмує Сергій Рахманін.
Автор: Олександр Юхимець
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами