Координатори проєкту ГО «Центр молоді Чернівців» та аналітичний центр «ADASTRA» проаналізували рівень громадянської та політичної активності молоді міста, участь молодих чернівчан у місцевих виборах, роботу в органах управління, рівень довіри до влади. За словами проєктної менеджерки ГО «Центр молоді Чернівців», експертки з молодіжної політики Анастасії Головченко, в опитуванні взяли участь понад 100 респондентів (похибка 8%) віком від 14 до 35 років, пише ІА АСС.
З`ясувалося, що 58,5% опитаних не брали участі у голосуванні на місцевих виборах 2020 року. Серед причин пасивності - небажання брати участь у громадському житті міста (27,8%), не змінене місце голосування (16,7%) та відсутність у списках виборців (3,2%).
Відзначили дослідники й спад активності молоді у виборчому процесі. Зокрема, 83 % опитаної молоді взагалі не брали участі у ньому. Натомість, лише 5,3 % молодих чернівчан були членами виборчих комісій, такий самий відсоток спостерігачів від політичних партій та 6,4 % - це спостерігачі від громадських організацій.
Читайте ще: Історія бою під Крутами: у Чернівцях відбувся перформанс
Відтак, організатори дослідження відзначили й зменшення кількості молодих депутатів у Чернівецькій міській раді у порівнянні з 2015 роком. Якщо тоді було 19 представників молоді (загальна кількість депутатів ради – 42 ), то вже за результатами виборів-2020 їх лише 8. Щодо обласної ради, тут схожа ситуація. Станом на 2015 рік у раді було 16 депутатів з 64, у 2020 – 11 депутатів.
Окремий пункт, який досліджували організатори проекту – це ступінь довіри молоді до органів місцевого управління. Згідно з даними дослідження, місцевій владі довіряють лише 16% респондентів, не довіряють – 51,1 %. Причини недовіри: корупція, відсутність контакту з молоддю, закритість політичної системи, бездіяльність органів управління, невиконані обіцянки перед жителями Чернівців та ін.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами