Про це на своїй сторінці у facebook повідомив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук, пише ІА АСС
«Новий виклик для Буковини після сильних снігопадів та низьких температур – можливий льодохід на річках краю – Черемоші, Пруті, Сереті, Дністрі. Щоб унеможливити пошкодження мостів великим нашаруванням льоду, професіонали рятувальної служби розпочали низку заходів із ліквідації крижаних заторів. План заходів погодив сьогодні після детальної доповіді заступника начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації Василя Бабюка»,– поінформував голова ОДА
Що передбачає план заходів у коментарі ІА АСС розповів начальник управління цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Олексій Гайдай.
Він розповів, що до льодоходу мають підготуватися водозабірні станції краю. Також, у разі ускладнення льодоходу, державній службі з надзвичайних ситуацій необхідно буде провести підривні роботи. Для цього потрібно поновити ліцензії та договори.
Читайте наші новини в Instagram
Працівники дорожнього господарства мають слідкувати за належним проходженням води через мостові опори, щоб не було заторів, торосів та іншого.
«Тобто, в залежності від рівня вод, водному господарству – слідкувати, щоб не було руйнування берегової лінії, басейновому управлінню доручено робити моніторинг води. Тобто різним органам, різним структурним підрозділам, свої завдання: гідрометцентру, облавтодору, Службі автомобільних доріг, ЖКГ, ДСНС. Ми у цілому здійснюємо координацію, збір інформації і моніторинг.
Основна повінь може бути така сама, як була влітку, не дай Боже, тому у басейнового управління окремі доручення. Це моніторинг ситуації, щоб не було руйнування берегової лінії. І, звичайно, у межах міста - це ті ділянки, які постійно підтоплює. У Чернівцях населені людьми три вулиці, які періодично підтоплює, тому потрібно прослідкувати, щоб не було загрози життю і здоров’ю людей. Тобто план передбачає широкий спектр завдань всім структурним підрозділам», - розповів Олексій Гайдай.
Водночас, він додав, що наразі на Буковині не очікують ускладнення льодоходу, тому що рівень води у річках - найнижчий за останні 10-15 років. Також протягом останніх десяти років на річках Буковини не доводилося підривати лід під час льодоходу.
«Руйнування опор мостів також не було. Були ускладнення проходу льоду, але спеціальні підрозділи його прочищали, тому підривати лід не доводилося. Хоча для цього укладені та поновлені ліцензії і, у випадку чого, підрозділи готові до такої роботи. Але ми не очікуємо ускладнень», - зазначив Олексій Гайдай.
Читайте також: Зараз найхолодніший період: синоптики розповіли, коли прийде потепління
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами