Мета утворення таких бюро полягає у тому, що громадянин може отримати як первинну, так і вторинну правову допомогу в одному місці.
«Зараз Міністерство юстиції України розробляє нормативно-правову базу для функціонування бюро правової допомоги. Вони розпочнуть роботу з червня-липня 2016 року. Всього по Україні передбачається створення 400 бюро, в Чернівецькій області – 11», - зазначила Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Аксенія Адамова.
Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аркадій Мунтяну зазначив, що лише 20% з числа тих громадян, які зверталися за первинною правовою допомогою звертаються за вторинною та потребують адвокатської правовової допомоги щодо представництва інтересів у судах. Певній частині осіб потрібно надання правових консультацій та роз’яснень, які місцевий центр не вправі надавати. Таку функцію надають інші спеціалізовані установи в регіонах, інформують в Чернівецькій ОДА.
«Передбачається, що основними завданнями бюро буде правопросвітництво у відповідних територіальних громадах, надання безоплатної первинної правової допомоги, забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, здійснення представництва суб'єктів відповідного права, визначеним пунктами 1, 2, 8 - 12 частини першої статті 14 Закону, працівниками відповідних структурних підрозділів місцевого центру та «Про безоплатну правову допомогу» забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України», - наголосив Аркадій Мунтяну.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами