У Чернівцях сьогодні презентували нововведення у Регіональному сервісному центрі МВС. Мова про відеофіксацію практичних іспитів на отримання водійського посвідчення.
За словами головного спеціаліста зі зв’язків з громадськістю РСЦ МВС у Чернівецькій області Анни Вишиваної, наразі нововведення працює в тестовому режимі. Тож, наразі кандидат має право відмовитися від відеофіксації. Проте, згодом вона стане обов’язковою.
Можливість ведення фото- та відеофіксації запровадили з грудня. Про це ІА «АСС» розповів начальник Регіонального сервісного центру МВС у Чернівецькій області Василь Душинський.
«Пристрій має дві камери. Одну розташовують у напрямку руху. Вона фіксуватиме, як поводить себе автівка під керуванням кандидата. Іншу прикріплюють на внутрішній бік лобового скла, щоби вона знімала те, як поводять себе екзаменатор та майбутній водій. Це допоможе у випадку скарг кандидата, який вважає, що склав іспит, але екзаменатор упереджено поставився до нього», - розповідає начальник РСЦ.
Читайте також: Відеофіксація іспиту з водіння запрацює вже 24 грудня - МВС
Після завершення іспиту відео з карт пам’яті камер спостереження записують на сервер і зберігають протягом 10 днів. Протягом цього часу кандидат має змогу оскаржити рішення екзаменаторів – звернутися із заявою.
Відтак, начальник РСЦ, екзаменатор та водій переглядають відео та приймають рішення, згідно з чинним законодавством.
«Проте, за весь час існування Сервісного центру в Чернівцях надходила лише одна скарга. Жінка не склала іспит та була вкрай обурена цим. Проте, взяла себе в руки, знову пішла в автошколу, пройшла додаткові заняття, і через 2 – 3 тижні повернулася й успішно склала іспит», - каже В. Душинський.
Наразі в розпорядженні Сервісного центру є 7 пристроїв. Загалом в Україні 440 таких приладів.
Чернівчанка Надія Труб виявилася однією з тих, хто складав сьогодні, 16 січня, іспит на право керування авто. У тестуванні вона вірно відповіла на всі 20 запитань.
«Почала готуватися до складання іспити з жовтня. Щодня тренувалася складати тести близько години. Вирішила навчитися керувати авто тому, що в мене двоє дітей і є проблема логістики: школа, садочок тощо. Тому наразі це необхідність для розв'язання сімейних проблем. Найважче давалися знаки регулювальника – у них важко було розібратися. В іншому ж у тестах все доволі просто та логічно», - поділилася враженнями Надія.
На думку Надії, усвідомлення того, що кермування знімкуватимуть, є додатковим моральним тиском.
«Проте, відеофіксація – це непоганий спосіб валідувати результати, які показує людина», - каже Н. Труб.
Інший кандидат на отримання водійського посвідчення Михайло Кольцов також зізнався, що відеофіксація додає хвилювання. Проте, з нервами впорався і пройшов практичний екзамен на автодромі лише з однією помилкою.
«Вражень – море, адреналіну теж. Допустив одну помилку, бо проходив тренування на іншому майданчику, а там знаки були по-іншому розставлені. До того ж, був зосереджений на керуванні авто і не дуже звертав увагу на оточення. Через що й пропустив знак. Також хвилювання додавали думки про те, що мої дії знімають на відео. Проте, я за таке нововведення. Думаю, це позитивно вплине на безпеку на дорогах», - сказав М. Кольцов.
У свою чергу, екзаменатор Артур Романюк вважає, що страх кандидатів перед камерами є тимчасовим явищем і з часом він мине.
«У першу чергу, хвилювання залежать від людини. Сьогоднішній іспит це наочно продемонстрували. Хтось не зважив на відеофіксацію й успішно пройшов його, а для когось наявність камер у салоні цілком могла стати головною причиною не складання практичного завдання. Але з іншого боку, відеофіксація допомагає уникнути суперечностей, які можуть виникнути під час практичного іспиту. Головне – морально підготуватися до цього. Потрібно просто звикнути до цього нововведення. Впевнений, що люди з часом спокійно ставитимуться до цього», - розповів А. Романюк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами