- Відповідно до Закону України «Про освіту» керівники закладів освіти та засновники на своїх сайтах зобов’язані розміщувати документи, що регламентують діяльність закладу. Таким чином, зацікавлені особи мають до них вільний доступ. Крім документів, керівництво закладу може розміщувати на вебсайті й іншу інформацію. Під час карантину, наприклад, прогресивні у запровадженні дистанційної освіти школи, використали власні сайти як основну платформу для організації освітнього процесу, - розповіла ІА АСС Олена Григор’єва, заступник начальника-начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти в Чернівецькій області.
- Чи всі школи Буковини ведуть власні сайти?
- Ми вивчили 401 заклад загальної середньої освіти Чернівецької області. 101 із них не має власних сайтів. Але 25 з них розміщують інформацію про себе на сайтах засновників - і в такий спосіб забезпечують прозорість своєї діяльності. Натомість, 76 закладів взагалі не оприлюднюють інформацію про діяльність, порушуючи вимоги законодавства.
Читайте ще: До дистанційного навчання довелося звикати: як освітяни в Чернівцях навчають учнів онлайн
- Як пояснюють керівники шкіл: чому вони не створили сайт?
- Причини різні: складний вибір платформи, відсутність відповідних фахівців у штаті закладу, а іноді й відсутність розуміння значення вимог законодавства щодо забезпечення інформаційної відкритості.
Ми, у свою чергу, пояснили директорам, що сайт закладу можна створити на безкоштовній освітній платформі, передбачити посаду інженера-електроніка у штатному розписі та навчити педагогів наповнювати його актуальною інформацією.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Ринок онлайн навчання в Україні лиш розвивається, попиту більше чим пропозицій. Якщо ви ще не в онлайн то зараз саме ваш час. Не рекомендую надіятись на чиюсь допомогу, практика показує, що її не буде(