Декларацію повинні подавати не всі громадяни, а лише ті, хто у 2019 році отримали доходи та не сплатили податок, пише ІА АСС. Також декларація про доходи подається ще й для отримання податкової знижки, тобто часткового відшкодування витрат на навчання, страхування, іпотечне кредитування.
Цьогоріч органи ДПС планують отримати біля 11 тис декларацій (минулого року було понад 13 тис). Поки лише кожен другий подав відповідні документи.
Стало і менше мільйонерів - 21 особа, чий дохід у 2019 перевищив позначку в мільйон гривень (за підсумками 2018 було 35 осіб). 19 з них – це чернівчани, по одному у Кіцманському та Сторожинецькому районах. Їхній сумарний дохід склав 68 млн грн. Наймолодшому – 36 років, найстаршому - 74.
«Під час карантину законодавчі акти вносили зміни до Податкового кодексу щодо звільнення від сплати податків чи надання пільг. Тепер маємо звільнення від сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування – за березень, квітень, травень. Втім, наголошую, платити не треба за себе, а за найманих працівників звільнення від сплати соціального внеску не передбачено», - коментує Віталій Шпак, начальник ГУ Державної податкової служби у Чернівецькій області.
Також звільнили від сплати земельного податку за березень.
Разом з тим встановили заборону на проведення перевірок з 18 березня до кінця карантину (щоправда, це не стосується перевірок бюджетного відшкодування).
Читати: Сплатіть податки: чернівчанам телефонують податківці
Збільшено ліміти для груп платників єдиного податку фізичних осіб:
- І група 300 тис грн. – 1 млн грн.
- ІІ група 1,5 млн грн. – 5 млн грн.
- ІІІ група 5 млн грн. – 7 млн грн
Також звільнено від сплати єдиного податку платників І та ІІ групи, що провадять діяльність у Чернівцях з 1 травня до 30 червня 2020 року.
Таке ж рішення про звільнення від сплати єдиного податку за квітень-травень прийняла і Глибоцька ОТГ.
«Депутати ще певне повернуться до цього питання, адже казна міста недоотримає за 2 місяці - 11 млн грн. Нульова ставка була запровадження для всіх: і хто сидів вдома та не вів бізнесу, і хто працював (магазини, аптеки). Несправедливо якось», - продовжує Віталій Шпак.
З 17 березня ввезення ліків, медичних виробів та обладнання для протидії коронавірусу звільнено від сплати ПДВ.
Тимчасово ліквідували плату акцизного податку виробникам лікарських засобів, котрі для виробництва дезінфекційних засобів використовують спирт етиловий (нульова ставка за літр 100%спирту).
Запровадження РРО (касових апаратів) відтерміновано на три місяці.
Отримуйте новини в Telegram
Загалом, за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня 2020 і до останнього дня карантину, штрафні санкції не будуть застосовуватись. Пеня не буде нараховуватись, а вже нарахована – буде списана.
Втім, є категорії порушень, де санкції обов’язкові: відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, неправильний облік підакцизних товарів, порушення нарахувань ПДВ, ренти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами