Чернівецька область перебуває у трійці кращих, хто допоміг бізнесу релокуватись з небезпечних територій до «спокійної» Буковини – а це 103 підприємства, пише Медіа агентство АСС. Якщо ж врахувати й тих, хто своїми силами перевіз виробництво - то цифра становить 126 підприємств. А якщо додати і приватних підприємців зі сфери ІТ – то понад 400. Про це говорили у ефірі на Радіо 10.
«Виклики на початку 2022 року були шаленими. Кожному слід було допомогти знайти місце для виробництва, приміщення, склади, житло. Добре, що всі тоді об’єднались (і влада, і місцеві люди) і сприяли всебічній підтримці приїжджих. Ми в трійці кращих, ліпші показники у Львова та Закарпаття. Кожен шукав ближче до кордону і де спокійніше. Вікно в Європу починається з Чернівецької області», - розповіла Альона Атаманюк, заступниця голови Чернівецької ОВА.
За статистикою, найбільше підприємств релокувались у Чернівецький район. Вижницький та Дністровський отримав по 10 підприємств. Активною є Хотинська громада. Туди переїхало чотири фірми. Вони вже перереєструвались і хочуть будувати приміщення у рамках індустріального парку.
Отримуйте новини в Telegram
«Позиція чиновників міста та області була такою, що ми не зобов’язували їх перереєстровуватись тут, вони мали спершу відчути, як все працює. І далі робити свої висновки. Приємно, що у такій ситуації у Чернівцях зареєстровано пів сотні підприємств», - додала Альона Атаманюк.
Багато бізнесу працює на експорт. Ми працюємо над створення Асоціації експортерів, яку теж очолюватиме представник релокованого бізнесу. Ці компанії стали доповненням до підприємницького середовища області.
Буковина зараз у трійці кращих експортерів за 2022 рік. Темпи зростання експорту збільшились на 38%, хоча загальні обсяги реалізації впали.
Податками Чернівецька область отримала 4 мільйони гривень від нового бізнесу.
«У нас зараз діють нові правила бронювання працівників. Фірма має відповідати хоча б трьом критеріям: не мати боргів ЄСВ, середня зарплата має бути вищою за 12 179 гривень і компанія має бути важливою для області. Для останнього пункту у нас діє ще 10 позицій (достатньо пройти хоча б 4). Це реєстрація підприємства на території області, кількість працівників, за які платять податки, мінімум 10 осіб, річні податки понад 300 тисяч та 1 мільйон гривень (залежить від місця реєстрації), входить в ТОП трьох платників податків, має КВЕДи з переробки, охорони здоров’я чи соціальної сфери», - додала чиновниця.
На загальнодержавному рівні виокремили 7 критеріїв, серед яких ще є реалізації продукції на 35 мільйонів євро в рік, сплата податків на 1,5 мільйона євро за рік, бути резидентом Дія.Сіті.
Такі кроки повинні змусити всіх стати відкритими та працювати офіційно «по-білому».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами