Компанія «Зе гуд пластик» заснована у Києві, пише Медіа агентство АСС. Весь розвиток фірми відбувався у київському регіоні. Свої потужності підприємство розмістило у Білій Церкві за два місяці до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Через це керівництво змушене було шукати альтернативу. Відтак виробництво переїхало у Чернівці.
Отримуйте новини в Telegram
* Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Ми з України!», ініційованого Національною спілкою журналістів України.
«Ми сюди перебрались у середині березня. Виробництво специфічне у хорошому розумінні слова. В Україні та у світі аналогів дуже мало. Ми є одні з найбільших виробників пластикових полістерольних плит. Унікальність полягає у дизайні продукції. Ми не використовуємо сировину в оригінальному значенні. Ми працюємо з переробкою, не шкодимо природі, беремо те, що вже було у використанні. Перемололи, переробили. Тому ці речовини не потрапляють у річку, на смітники. Ми доволі екологічна компанія», - розповідає Юрій Криницький, директор з виробництва «Зе гуд пластик».
Плити використовують для оздоблення, після виробництва - справа за дизайнерами.
«У нас на підприємстві працює 17 осіб, половина - це місцеві, інші - приїхали з різних міст. Ми намагаємось на роботу взяти біженців, бо в них найскладніша ситуація», - продовжив Юрій Криницький.
За занепадом буде ріст, а це нові можливості, каже директор. І конкуренція буде рухати ринок вперед. На жаль, наразі кількість кваліфікованих працівників зменшується. Одні виїхали, інші воюють, спеціалістів залишилось мало. Чи буде ця компанія на Буковині довго – залежить від кон’юктури ринку і умов, які пропонуватиме держава для підтримки бізнесу.
«Чи багато зараз є робіт, де пропонують білу зарплату, офіційно і відкрито? Ми з першого дня офіційно все оформляємо. Немає незрозумілих платежів у конвертах, все офіційно і відкрито. Зараз плануємо розширювати компанію і набиратимемо людей для другої зміни. Пропонуємо 15 тисяч грн на руки відразу з першого дня. Навіть на стажуванні», - додав Юрій Криницький.
Всі замовлення надходять з Європи. Втім на початку року через війну замовники боялися замовляти продукцію. Фірмі доводилось переконувати у своїй спроможності європейських партнерів.
За словами керівника компанії, економіка має працювати. Якщо все закрити – то і країна зупиниться.
«Фронт і війна це не лише зброя. Хлопцям в ЗСУ платити треба гроші, економіка має жити. Купити зброю – треба гроші. Якщо не буде економіки, скільки ми протягнемо? Війна війною, але патріоти ж лишились. От на них зараз багато що тримається. Після війни з логістичної точки зору Україна буде другим Китаєм. З Китаю щось привезти треба 2-3 місяці і дорого. А з України ми відвантажуємо за 2 тижні», - додав Юрій Криницький.
У компанії працюють люди з Маріуполя, Харкова, Києва, Волновахи, Очакова. Для них працювати тут дуже важливо – це змога жити та утримувати родину. І поки повернутись додому нема змоги – тимчасове працевлаштування та проживання у безпечному регіоні – досить хороша альтернатива.
«Це важливо для мене. У нас війна, але ж не усім воювати. Хтось має працювати на своєму фронті і утримувати як своїх близьких, так і країну загалом. Я став на облік у військкомат, поки у черзі. Це нова сфера для мене, зразу було цікаво, все вивчив, колектив хороший. Фірма платить податок, військовий збір, все це у підтримку держави. Виходить, ми теж робимо свій вклад у перемогу», - каже працівник Артем з Волновахи.
«Прийшов сюди і почав стажування. Все класно, керівництво з розумінням до нас ставиться, іде на компроміс. У нас тут хороше відношення між собою. Думаю, економіка має підвищувати оберти, бойові дії добряче знищили цілу сферу, але ж не усім в окопах сидіти. Працювати теж мають фірми та підприємства. Вони розвивають країну. Молодці, що набирають людей таких, як ми. Це робочі місця, фірма процвітає, це великий плюс, що є така компанія», - розповів Станіслав з Харкова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами