Підприємство запустилось 2019 року у Харкові, пише Медіа агентство АСС. Із початком повномасштабного вторгнення бізнесмени вирішили перемістити компанію у безпечне місце – на Буковину. «Грінпластик» займається переробкою відходів з пластику та гуми.
«Наші фахівці займаються цим понад 20 років. Свою фірму ми створили під новозбудований завод у Харкові потужністю 300 тонн пластикових відходів на місяць. Там було сучасне обладнання, закуплене у Китаї. Автоматизована лінія виготовляє гранули з відходів поліетилену. Корисна продукція. А вже з цього можна зробити хоч футболку. Ми беремо поліетилен високого тиску, агрорукави, упаковки для блоків води. Ми орієнтуємось на пакети. Це корисний пластик, бо з нього можна зробити гранули і повторно виготовити агор плівку та пакети», - розповів Олександр Поляков.
Отримуйте новини в Telegram
У Чернівцях підприємство функціонує з березня 2022 року. Допомогла державна програма з релокації. 10 вантажівок вивозили з Харкова вузлові агрегати, вага деяких сягала і 16 тонн.
«З пластикових відходів ми отримуємо паливо: нафту, газ, вуглець. Це те сміття, яке лежить на сміттєзвалищах. Тут у Чернівцях ми ведемо будівництво майданчика, де буде переробка пластику та гуми на наших установках свого виробництва. Ми зі сміття робимо екологічним способом паливо для котлів. З шиномонтажних станцій збираємо шини і переробляємо», - додав керівник фірми.
З пластикових відходів 1 тонни можна отримати 600 літрів високоякісного палива. А це шлях до енергетичної незалежності. Компанія виготовляє установки контейнерного типу: можна привезти на будь-яку локацію і почати процес переробки.
«У державі нема відповідної освіти. Хороший грануляторщик – самоучка. Все приходить з практикою та досвідом. Наші спеціалісти колись їздили у Німеччину на завод «Сіменс» і вчили німців працювати. Але ніколи не покинемо Україну, нам тут, як у великій сім’ї. Після перемоги у Чернівцях залишиться виробництво. А Харків стане логістичним тупиком, на жаль», - додав директор компанії.
У Олександра Полякова є мрія – аби у країні була конкуренція схожих компаній, а люди самі почали приносити сміття і продавати таким фірмам. Тоді всі будуть у виграшній ситуації, і екологія покращиться у рази.
Виготовлено в рамках співпраці з BST
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами