16 лютого у програмі «Нові Правила» на Радіо10 відбулась зустріч Мариною Голобородою – співвласницею та дизайнеркою українського бренду Marsana. Це український бренд із 23-річною історією, який виготовляє та продає піжами, нижню білизну, одяг для дому, пише Медіа агентство АСС.
«20 лютого нам виповнюється 24 роки. Ми з Миколаєва. У день вторгнення окупантів ми прокинулись від ракетних вибухів на аеродромі. Це були два влучання. Ми відразу зрозуміли, що це війна. Спершу ми поїхали з чоловіком на роботу, аби заспокоїти працівників та відпустили їх додому. А самі у перші дні пішли будувати блок-пости, аби ворог з Херсону не наступав та щоб не поїхав на Одесу», - пригадує Марина Голоборода.
Отримуйте новини в Telegram
У квітні 2022 року подружжя співвласників вирішило перевезти частину обладнання у Чернівці. Також сюди привезли устаткування, склад готової продукції, а далі шукали площу для робочих місць.
Фото з Інстаграм-сторінки фірми
«Ми колись у 1999 почали шити купальники. За освітою я фізмат закінчила, чоловік суднобудівний, а зараз займаємось швейним бізнесом – ось такий творчий процес. Зараз ми менше для себе шиємо, а більше для закордонних замовників. Бо це заробіток, податки, і відповідно донати. Зараз є запити від військових. Відшиваємо чоловічу білизну. А от для захисниць не розроблені лекала білизни, тому вони одягають чоловічі моделі. Втім ми готові взятись за такі зміни і зробити щось гарне і комфортне для прекрасної половини людства», - розповідає співвласниця фірми.
За словами дизайнерки, завжди слід ставити високі цілі і пробиватись до них. Зараз час сприятливий, і світ зацікавлений в Україні.
«Після перемоги ми точно залишаємо філіал тут у Чернівцях, і будемо працювати в Миколаєві. Тепер на Буковині у нас працює 20 швачок, але ми потребуємо ще. Зайвих рук не буває. Готові дати роботу всіх охочим, навіть якщо завтра прийде 100 швачок – робота і робоче місце знайдеться. Навчимо, покажемо. Навіть довозимо з сіл до міста своїх робітниць. До війни у Миколаєві у нас працювало 150 працівниць. А зараз – 40. Є місцеві, а також ВПО. З Миколаєва частина переїхала сюди, інші повернулись з-за кордону», - додала Марина Голоборода.
Фото з Інстаграм-сторінки фірми
Під час вимкнень електроенергії робітниці займались ручною роботою: чистили, підготовували, обрізували, тобто підлаштовувались під графіки відключень. Змінили розклад дня - раніше починали, швидше ішли додому.
«У Миколаєві всі кудись поспішають, а Чернівці спокійне місто. Я тут вперше. Тут тихо, люблять розважатись, багато кав’ярень, смаколики. Гуляють всі довкола, гарна архітектура, затишно», - додає дизайнерка.
Керівниця фірми каже, що не варто виїжджати за кордон і шукати на чужині заробітку, можна тут на місці біля родини організувати і роботу і відпочинок. Компанія «Marsana» намагається пильнувати на трендами, знаходити найкращих дилерів, використовувати якісний матеріал.
«У нас є наномодал - це штучний матеріал нового покоління. Сировиною для нього служить модифікована кручена целюлоза. Її одержують з подрібненої серцевини бука або евкаліпта. Під мікроскопом нитки модалу виглядають гладкими без ворсинок, нагадують натуральний шовк. Структура волокна не змінюється навіть після багаторазового прання. Тканина: - гіпоалергенна; - повітропроникна, дозволяє тілу дихати; - в спеку охолоджує, в холод зігріває; - антистатична», - каже жінка.
Речі, що створюють у «Marsana», не повторюються у модельному ряду. Товар особливий і унікальний. Зараз на порядку денному у компанії збільшити обороти, підкорювати нові ринки, відкрити філіали.
«В Європі не шиють, нема виробництв, все тут робиться на наших територіях. В України є шанс стати «європейським Китаєм». Якість, доставка ближча, контроль над процесом. У нас менталітет інший, ми Європа, робимо як собі. І обладнання у нас все японське. Аби класно шити - треба вміти і мати на чому», - каже Марина Голоборода.
Всі моделі придумує пані Марина, вмикає творчість, уяву, далі передає ці образи конструктору, потім технологу на прошивку і в роботу.
Фото з Інстаграм-сторінки фірми
«Спідня білизна – це впевненість у собі. Ми не займаємось індивідуальним пошивом, бо ми не ательє. Ми робимо великі випуски у великій кількості. Я навіть для себе не замовляю у себе. Я беру собі з того ряду, яки виготовляємо», - додає жінка.
Фірму «Marsana» для працевлаштування можна знайти через центр зайнятості. Або зв’язатись з нею через соцмережі.
* Підготовлено у рамках співпраці з BST
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами