Петро Мураренко з Миколаєва переїхав у Чернівці і знайшов роботу за фахом – майстер з протезно-ортопедичних виробів, пише Медіа агентство АСС. Чоловік у себе вдома теж пропрацював багато років на аналогічному підприємстві. На Буковині влаштувався у компанію «Ортотоп», де безкоштовно забезпечують осіб з інвалідністю індивідуальними протезно-ортопедичними виробами та індивідуальним ортопедичним взуттям.
«Не кожен розповідає, як втратив кінцівку. Хтось героїчно, хтось за інших обставин. Я ВПО з Миколаєва, коли поруч почались бойові дії - покинув місто з родиною. У 1995 році у ДТП я втратив кінцівку – тепер сам ходжу з протезом гомілки. Коли вперше став на протез, то сказав – як добре, що вільні руки. Бо велике іде навантаження на руки, завжди милиці, втомленість. Життя стає іншим, але комфортнішим. Раджу тим, хто має потребу, але сумнівається – спробувати», - каже Петро Мураренко.
Отримуйте новини в Telegram
У майстерні чоловік виготовляє протези із нейлонових рукавів, карбону, смоли. Каже, що за кожен протез переживає, як вперше. За ним чиясь історія, трагічна і важка.
«Зараз у мене на столі два вироби для одного чоловіка. Йому 28 років. Розповів, що підірвався на гранаті на полігоні на Сторожинеччині колись давно. Дві ноги відірвало. Але зараз він працює по господарству і не відчує дискомфорту. Загалом – це творча процесія. Від гіпсової форми до результату», - додав майстер.
«Ми раді, що є такий майстер у нас, він прийшов якраз тоді, коли треба було його послуг. Роботи було багато, а спеціальність вузька. Він досвідчений, вправний. Петро Мураренко робить все якісно і швидко. До нас усі можуть звертатись, хто має інвалідність. І військові, і цивільні. Не обов’язково відкривати інвалідність», - прокоментувала Катерина Сербін, керівниця філії компанії.
Фірма використовує німецькі комплектуючі, а для пацієнтів все проводять безкоштовно, за державною програмою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами