Вони працюють з 7 ранку до 12 ночі – у дві зміни, і все для того, аби солдатам було тепло і комфортно захищати Україну. У Сторожинці місцева підприємиця Лариса Зваричук у перший місяць повномасштабного вторгнення відкрила цех, де шиють необхідну амуніцію для ЗСУ, пише Медіа агентство АСС.
«Я на Буковину прибув 17 березня з Херсонщини. Там вже стало дуже небезпечно. Зараз працюю розкрійником у цеху, а раніше був фермером, до цієї справи не мав жодного стосунку. Але тут навчили. Роблю підготовку для сумок, штанів, шапок. Все шиємо заради перемоги», - каже Анатолій, ВПО з Херсонщини.
Отримуйте новини в Telegram
«Наша домівка окупована. Там у Мелітополі залишився мій чоловік. Жити там дуже важко, ходить російський рубль, нема пенсій та зарплат. Люди жаліються, роботи нема. Я за фахом швачка, мала свій бізнес, шили сумки на експорт. Мрію, що коли все закінчиться, ми повернемось додому і будемо працювати на Україну. А поки в тилу робимо свій вклад», - розповідає Наталія, ВПО з Мелітополя.
Технологом у цеху працює Артур Маліщук з Дніпра, хоча народився він на Буковині. Каже, що одна людина може пошити 9 сумок за зміну. На фірмі тепло і зі світлом – працюють генератори.
«Ми усе спрямовуємо на ЗСУ. Я військовий кравець, знаю цю справу та люблю. Нам важливо, аби все було вчасно та з комфортом для хлопців на фронті. Шиємо зараз сумки тактичні. Загалом, все, що просять - броніки, плитоноски, штани, чохли. Наші всі 60 місць обладнані сучасними машинками. Спершу було багато ВПО, але люди мігрують. Ми на підряді працюємо, це держзамовлення – нам дають лекала, тканину, фурнітуру», - пояснює Артур Маліщук, технолог.
Насправді це не просто цех – а швейний інкубатор, де навчають та виховують справжнього українського підприємця – так пояснює свій вчинок щодо відкриття фірми засновниця Лариса Зваричук.
«Економічно ми вклались на 100%, не тікали та не вивозили за кордон нічого. Ми розширились. Це уже ціле швейне об’єднання підприємців. Мета - розвиток підприємців, наче інкубатор. Важливо навчити, показати як платити податки, користуватись кредитами, іншими банківськими послугами. Коли настане мирний час – вони уже будуть готові для підйому економіки. Після перемоги відкриється ще один фронт – економічний. От ми і готуємо свою армію. Це потрібно для повноцінно розвитку держави», - коментує Лариса Зваричук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами