Після медкомісії, проходження психологічно-професійних тестів юнаків направлять у військові частини у різні куточки України. Про це на брифінгу розповів військовий комісар Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Віталій Чурай. Про це пише ІА АСС.
Відповідно до Указу Президента України весняний призов на строкову військову службу розпочнеться 1 квітня і триватиме до кінця червня. Призову підлягають чоловіки, громадяни України, віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку або звільнення від призову.
«Планове завдання для області – призвати 340 чоловік. Ми розпочали підготовчі заходи ще 1 березня. На сьогодні вже більше 200 чоловік відібрано. Вони пройшли психологічно-професійний відбір, ми з’ясували сімейні обставини щодо права на відстрочку. Наразі хлопці готові до прибуття на призовні дільниці. Окрім цього, 70 чоловік вже пройшли огляд в обласній медичній комісії і не мають протипоказань до служби у військах. Термін служби залишився без змін – це 18 місяців, юнаки з вищою освітою служитимуть – 12. Вкотре повторюю, що солдати строкової служби участі в районі проведення ООС не братимуть», - продовжує військовий комісар.
Отримуйте новини в Telegram
За словами Віталія Чурая, сьогодні призовникам за 72 години до відправки безкоштовно роблять ПЛР-тести, а також у більшості районів області ще і ІФА-дослідження.
«Щодо вакцинації призовників тут є два аспекти, - каже полоквник. - Після першої дози вакцини потрібна ревакцинація. Як правило, там, де проводять першу ін’єкцію, мають робити й другу. Тому, якщо ін’єкцію зроблять тут, а призовник потім відправиться у військову частину в іншу область, то не відомо чи буде вона зроблена там. І другий аспект – у деякої частини людей, після вакцинації впродовж декількох днів погане самопочуття, імунітет знижується. Тому, аби не виникало проблем зі здоров’ям вже там, рішення стосовно вакцинації призовників ще не прийнято».
Вже після прибуття у військові частини, за словами військового комісара, призовники проходитимуть двотижневу обсервацію, а вже опісля їх направлять у навчальні центри.
Читайте також:17 березня в Україні відзначають День мобілізаційного працівника
Розповів військовий комісар й про деякі нововведення у проведенні призовної кампанії. Відтак, за його словами, відтепер обов’язок з оповіщення громадян про призов і розшук «ухилянтів» від служби покладено на керівників органів місцевого самоврядування, установ, підприємств, власників багатоквартирних будівель, голів ОСББ, ЖРЕПи. А відповідно до постанови Кабміну тепер незалежно від того отримали юнаки повістку чи ні – протягом 10 діб вони зобов’язані прибути на призовні дільниці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Якщо призовник не з’явиться – нестиме адміністративну та кримінальну відповідальності.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами