Відтак підтверджено методом секвенування Omicron XBB.1.5 у пацієнтів з: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської (де був перший пацієнт), Тернопільської, Харківської, Чернівецької та Чернігівської областей.
«Результати секвенування підтвердили варіант Omicron XBB.1.5 у переважній більшості областей країни», — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.
Отримуйте новини в Telegram
«Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях — питання тижнів. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше», — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.
Як повідомила кореспонденту МА АСС Наталія Гопко, генеральна директорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб, на Буковині вперше зареєстрували випадок зараження новим штамом коронавірусу «Кракен».
«Сьогодні вранці нам надійшли результати секвенування зразків, які ми надсилали до лабораторії. Відтак, за результатами зафіксували один випадок нового підтипу Омікрону. Фіксація «Кракену» була очікуваною, адже ми розуміємо що зупинити поширення коронавірусу на даному етапі фактично неможливо», - повідомила Наталія Гопко.
Окрім цього медик зазначила, що на Буковині наразі фіксують зростання захворюваності на COVID-19, а також кількості госпіталізацій, нових випадків та збільшення випадків смертей від коронавірусу.
Штам «Кракен» є злиттям двох різновидів раніше відомого штаму «Омікрон». «Кракен» відрізняється високою активністю зв'язування вірусу з клітинами людини, що робить його набагато більш заразним. Саме тому він отримав назву як у міфічної істоти Кракена, яке огортає жертву щупальцями.
При більш високій заразності «Кракен» викликає легший перебіг хвороби. Проте, хвороба протікає легко в основному тільки у молодих людей без хронічних захворювань. Як повідомляє МОЗ України, штам може ефективніше «обходити» імунітет людини, що робить його більш небезпечним для літніх людей і володарів ослабленого імунітету, а також для невакцинованих.
Симптоми захворювання при зараженні «Кракеном» такі ж, як при «Омікроні». При цьому хвороба протікає легше. Основні симптоми такі:
- лихоманка;
- сильна загальна слабкість;
- головний біль;
- біль у м'язах;
- нежить;
- першіння в горлі;
- кашель і чхання;
- біль у животі;
- діарея.
Перші симптоми захворювання зазвичай проявляються на 3-5 день після зараження. Втрата смаку і запаху може зустрічатися, але рідше, ніж при інших штамах COVID-19.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами