В програмі "Суть Речей" на радіо "Станція" 103,2 ФМ Іван Григорович Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області розповів, що найчастіше нещасні випадки на підприємствах краю стаються через організаційні питання
Іван Луцак: На сьогоднішній день в області сталося 27 нещасних випадків за 2016 рік, 7 випадків – з смертельним наслідком. Багато це чи мало, я думаю, що кожен нещасний випадок – це трагедія. Трагедія для сімей, для виробництва. У минулому році рівень травматизму був менший. За минулий рік за аналогічний період – 18 нещасних випадків було. Причини різні.
Якщо брати статистику, то галузі, які найбільш травмонебезпечні, то це будівельна галузь, житлово-комунальне господарство, лісова, зокрема лісопереробна галузь. Тут травмування кінцівок дуже серйозні. Обладнання досить високотехнологічне і я би хотів просто сказати, що порядка 80%, якщо взяти всі ці нещасні випадки, то 80% - це причини організаційного характеру. Тобто неякісно проведене навчання. Неякісно проведений інструктаж. Говорить це про те, що працівники, на жаль, не дотримуються вимог безпеки.
На сьогодні, згідно чинного законодавства, роботодавець зобов’язаний створити здорові та безпечні умови праці. Але стаття 14 пише, що працівник, який виконує роботи, зобов’язаний дбати про свою безпеку та про безпеку оточуючих. А на жаль, при розслідуванні, ми бачимо, що не завжди працівники дотримуються основних цих вимог безпеки. Працівник, який має стаж роботи, 5 і більше років, чомусь вважають, що вони досягли відповідних вершин.
Людмила Григорчук: Рівень «Бог»
Іван Луцак: Да. Починаємо водити автомобіль, як ми їздимо?
Людмила Григорчук: Помаленьку.
Іван Луцак: А потім? І по телефону дозволяємо собі говорити і палити.
Людмила Григорчук: Які ще причини нещасних випадків?
Іван Луцак: Різні. Але у відсотках, набагато більше випадків саме через організаційні питання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами