Як інформує садгірчанин Дмитро Сірман, у відкритті взяв участь посол Ізраїлю пан Джоел Ліон та в. о. голови Чернівецької ОДА, Михайло Павлюк.
Довідково: влітку 1941 р. відбувалися масові вбивства цивільного населення Буковини і, в першу чергу, євреїв. В перші дні і тижні війни було вбито декілька тисяч осіб єврейської національності. З осені 1941 р. режим Гітлера-Антонеску розпочав масові депортації місцевого єврейського населення до Трансністрії. В ході цих акцій, які тривали приблизно до середини осені 1942 р., з Буковини у межиріччя Бугу і Дністра було депортовано, за різними даними, від 70 до 90 тис. євреїв. В умовах голоду, холоду та важкої примусової праці лихоліття війни вдалося пережити лише половині з них, інформує muzejew.org.ua.
Нагадаємо, З метою увічнення трагічних подій 1942 року та збереження пам’яті про єврейську історію Чернівців виконавчий комітет дозволив Чернівецькому музею історії та культури євреїв Буковини встановити пам’ятний знак на території кіно-мистецького комплексу імені Івана Миколайчука на перехресті вулиць Головної та Фізкультурної.
Читати ще: 1 квітня річниця масового розстрілу мирних громадян в урочищі Варниця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами